«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Ziraat Bankasından Çiftçilere Kredi Erteleme Müjdesi!

Ziraat Bankasından Çiftçilere Kredi Erteleme Müjdesi!

Ziraat Bankasından Çiftçilere Kredi Erteleme Müjdesi!

Ziraat Bankasından Çiftçilere Kredi Erteleme Müjdesi!

ZİRAAT BANKASI’NDAN ÇİFTÇİLERE KREDİ ERTELEMESİ MÜJDESİ!

Ziraat Bankasından kredi kullanan çiftçilerimize güzel haber geldi. 530 bin çiftçinin 30 milyar TL’ye yakın çiftçi kredisi temmuz sonrasına ertelendi. Çiftçilere kredi ödemelerinde yapılandırma ve ek vade imkanı da sağlandı. Ziraat Bankası’na olan çiftçi kredisi borçlarını ödeyemeyecek durumda olan çiftçilere ek süre verildi. Vatandaşlarımız çiftçi kredi borç ertlemesinin hangi illerde yapıldığını merak ediyor. Çiftçi kredisi borç sorgulaması yaparak ödeyemediğimiz borçlarınızı da yapılandırma imkanınız var.Banka çiftçilerine kredi ödemelerinde yapılandırma, erteleme,yeniden vade imkanı da sunmaya devam ediyor. Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında, tarımsal kredi kullanan, geçici olarak gelir-gider dengesi bozulan üreticilere tarımsal faaliyetlerinin devamını sağlamak için 30 Haziran’a kadar süre verildi.

Ziraat Bankasından Çiftçilere Kredi Erteleme Müjdesi!

 

Bu tarihe kadar olan işletme ve yatırım kredileri vade tarihinden itibaren 12 aya kadar yeniden vadelendiriliyor. Çiftçiye destek amacıyla 530 bin çiftçinin yaklaşık 30 milyar liralık çiftçi kredisi de temmuz sonrasına ötelendi. Mevcut en düşük maliyetli faizin altyapısı korunarak çiftçi vatandaşlara kolaylık sağlandı. Ziraat Bankası her kesimden vatandaşımıza hitap eden güvenilir bankalarımızdandır. Emekliden çalışana kadar her kesim kendine uygun gereken şartları taşımaları durumunda kredi alabilir. Bunun gibi Ziraat Bankası çiftçi vatandaşımıza da çiftçi kredisi imkanı sunmaktadır. Bu kredi çeşidi diğerlerinden biraz farklıdır. Faiz oranının düşük olması ile birlikte vadeler hasat dönemlerine göre belirlenmektedir. Tarım ve hayvancılık faaliyetleri için gerekli olan finansmanı bankalardan sağlayan çiftçilerimizin borçlarına da düzenli olarak ödemesi gerekir.

Geçtiğimiz yılın orta dönemlerinde ekonomimizde dalgalanmalar ve sorunlar yaşandı. Bu durumun sebebi döviz kuru olarak yansıtılıyordu. Kur düştü ancak fiyatlar düşmedi. Bu durumun sebebi araştırılırken geçtiğimiz günlerde Antalya’da bir sel felaketi yaşandı. Garip Tavukçuluk’un konkordato süpermarketlerin bazı ürünleri satmaması üzerine bu durum daha da netleşti. Şu an itibari ile ülkemizde çeşitli bankalardan, ülkemizde tarımsal kredilerden yararlanan vatandaşlarımızın sayısı 850 bini buldu. Ziraat Bankası bu durum karşısında çiftçilerimizi yalnız bırakmadı ve 1 kg patlıcanın 20 TL’yi bulduğu dönemlerde vatandaşlarına destek oldu. 2019 Genç Çiftçi Başvuruları da başlamış bulunmakta. 30 bin TL hibe almak isteyen vatandaşlarımızın gerekli evraklar ile İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvuru yapabilir.

Peki Ziraat Bankası tarımsal kredi ertelenmesi hangi illerde uygulanacak?

Ziraat Bankasından Çiftçilere Kredi Erteleme Müjdesi!

Bankalar Kurulu tarafından verilen karar neticesinde tarımsal faaliyeti için krediden yararlanan fakat kalıcı olmamak şartı ile ekonomik dengesinde sıkıntılar yaşayan çiftçilerin faaliyetlerini sürdürebilmesi için Ziraat Bankası tarafından süre verildi. 30 Haziran’ a kadar yatırım ve işletme dönemlerinde kullanmak üzere kredi alanlara, 12 aya kadar yeniden vadelendirme imkanı sunulmaktadır. Bu vade ertelemesi kapsamında çiftçi vatandaşımıza herhangi bir faiz yükü bindirilmeyecektir. Banka tarafından belirlenmiş olan en düşük mevcut faiz kullanılacaktır. Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilen vade erteleme kampanyası her ilde geçerlidir.

 

Peki kimler bundan yararlanabilecek?

 

-Tarımsal üretim faaliyetlerine devam eden.
-Orijinal kredi vadesi/taksit tarihi geçmemiş olan.
-14.12.2018 tarihi itibariyle kredinin vadesi /taksit tarihi geçmemiş olan
-Hakkında başka banka ve/veya finansal kuruluş tarafından yasal işlemi takip edilmemiş olanlar faydalanabilirler.

- Bir önceki yazımız olan Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019! başlıklı makalemizde emekliye faizsiz kredi ve faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *