«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. ZİRAAT BANKASI SANAL KART

ZİRAAT BANKASI SANAL KART

ZİRAAT BANKASI SANAL KART

Ziraat bankası kredi kartı kullanıcıları için güvenilir bir ödeme yöntemi olan sanal kart hakkındaki bilgiler bu yazımızın içeriğini oluşturmaktadır. tanımı, başvuru bilgileri, limit belirleme hakkında bilgi verdiğimiz yazımız için her konu ayrı bir alt başlık niteliğindedir. Ayrıca Ziraat bankası sanal kart kullanımının gereklilikleri de bir alt başlık olarak bu yazı içinde yer almaktadır. Öncelikle “?” sorusunun cevabını verelim, sonrasında sırasıyla bütün konuları açıklayacağız.

ZİRAAT BANKASI SANAL KART NEDİR?

Ziraat bankası kredi kartı kullanıcıları için güvenlikli bir alışveriş ve ödeme metodu olan sanal kartın ne olduğunu açıklayalım. “Ziraat Bankası Sanal Kart Nedir?” sorusunu cevaplamak bu tanım için yeterli olmaktadır. Ziraat kredi kartı ile yapılabilen işlemlerin sanal ortamda yapılmasını sağlayan ve kendine ait kart numarası bulunan sanal ödeme yöntemine Ziraat bankası sanal kart denilmektedir. Sanal kart kendine ait kart numarası bulundurmaktadır. Bu kart numarası kredi kartından farklı olarak atanmaktadır. Yani internette yapılan alışverişlerde kullanılacak olan sanal kart banka bilgilerini vermeden işlem yapılmasını sağlamaktadır. Bu durumun sağladığı avantajlar yazımız içinde en son alt başlıkta verilmektedir. Biz öncelikle Ziraat bankası sanal kart başvuru işlemleri hakkında bilgi vereceğiz.

ZİRAAT BANKASI SANAL KART
Ziraat Bankası Sanal Kart Nedir?

ZİRAAT BANKASI SANAL KART BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası sanal kart hakkında açıklama yaptıktan sonra başvuru işlemleri hakkında da bilgi verelim.

Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası sanal kart başvuru için üç seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ile hem pratik hem de kolay bir başvuru oluşturmak mümkündür. Ziraat bankası sanal kart başvuru için birinci yöntem internet bankacılığının kullanılmasıdır. Bunun yerine müşteri hizmetlerine ulaşılarak sanal kart talebinde bulunulabilir. Bir üçüncü yöntem ise Ziraat bankası resmi internet sitesi üzerinden sanal kart başvurusu oluşturmaktadır. Her üç yöntem de kısa sürede sonuç vermektedir. Başvuru oluşturulduktan sonra onay işlemi çok hızlı gerçekleşmekte büyük çoğunlukla sanal kart onayı aynı gün içinde gelmektedir. Ziraat bankası sanal kart onayı tamamlandıktan sonraki aşama ise limit belirlemedir.

ZİRAAT BANKASI SANAL KART LİMİTİ NASIL BELİRLENİR?

Ziraat Bankası sanal kart başvuru işlemi tamamlandıktan ve onaylandıktan sonra kart, kullanıcı hesabına tanımlanır. Sonrasında ise kullanıcının kartı internet ödemelerinde kullanabilmesi için bir limit belirlemesi gerekmektedir. Ziraat  sanal kart limit belirleme işlemi ise kart içine kredi kartı hesabından belirli bir miktarda para aktarılması ile gerçekleşmektedir. Limit sizin kart içine aktardığınız para tutarı kadardır. İsterseniz 1000 TL tutarında bir ödeme gerçekleştirmek için bu oranda bir limit belirlersiniz isterseniz 30 TL tutarında bir alışveriş yaparsınız. Belirlediğiniz tutar da 30 TL oranında olabilir. Kısacası kart limiti sizin alışveriş yapacak olduğunuz anda ödeme yapacağınız tutar kadardır. Bu şekilde olmasının sebebi ise internet ödemeleri neticesinde kart numaranızın tespit edilerek hesabınızdan yüklü bir miktar para çekilmesinin önlenmek istenmesidir.

Ziraat Bankası Sanal Kart Neden Kullanılmalı?

Ziraat bankası sanal kart hakkında gerekli açıklamaları yaptıktan sonra son olarak üzerinde durmak istediğimiz bir konu var: “Ziraat bankası sanal kart neden kullanılmalı?” Her ne kadar yazımızın içinde bu kullanım gerekliliğinden bahsetsek de son olarak bunları maddeler halinde belirtelim:

 • Sanal kart aracılığıyla internet alışverişi yapmanız, yabancı kişilerin, sizin banka hesabınıza ulaşmasını engellemektedir.
 • İnternet alışverişlerinde kart numaranız kopyalansa bile içinde limit bulunmadığı için hesabınızdan kimse para çekememektedir.
 • Banka hesabı ile bağlantılı olmasına rağmen sanal kart numarası ile kimse sizin banka hesap bilgilerinize ulaşamamaktadır.
 • Ziraat bankası sanal kart hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler ise müşteri hizmetleri birimine danışmalıdır.

- Bir önceki yazımız olan VAKIFBANK SANAL KART başlıklı makalemizde VAKIFBANK, vakıfbank sanal kart başvuru nasıl yapılır ve vakıfbank sanal kart neden kullanılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

 1. TANZER ALATLI

  GERÇEK KREDİ KARTI VEREN BANKALAR.İNTERNET BANKACILIĞINI KULLANAN MÜŞTERİLERİ İÇİN. OTOMATİK OLARAK SANAL KARTI TAHSİS EDERLER.SANAL KART MÜRACAAT İLE VERİLMEZ,SANAL KARTI KULLANABİLMEK İÇİN,ÖNCE GERÇEK KREDİ MÜRACAATI VE İNTERNER BANKACILIĞI SÖZLEŞMESİ İMZALANACAKDIR.
  SANAL KARTLARIN DA GERÇEK KREDİ KARTLARI GİBİ:16-ONALTI- RAKKAMLI KART NUMARALARI VARDIR.
  SANAL KREDİ KARTLA,INTERNET BANKACILIĞINDA,BANKANIN SANAL POS YAZILIMI ÜZERİNDEN KULLANILIR,SATIN ALANACAK MALIN,PEŞİN ÖDEMESİ YAPILIR.
  SANAL KARTLA INTERNET BANKACILIĞI ŞUBESİNDEN YAPILAN ALIŞ İŞLEMLERİNDEKİ ÖDEMELERDE KART BORÇU KARŞILIĞI. GERÇEK KREDİ KARTI ARICILIĞILA VEYA.INTERNET BANKKACILIGI SUBELERİNDEN ,HAVALE,EFT İŞLEMLERİYLE,SANAL KART NUMARASI YAZILARAK ÖDEME YAPILIR.
  SANAL KREDİ KARTLARININ SON KULLANIM TARİHİ: 1- BİR- YILLIKDIR.HER SENE,GERÇEK KREDİ KARTI MÜRAACATI VE ONAYLANDIĞI AYDA YENİLENİR. KART NUMARASI AYNIDIR.FAKAT,3-ÜÇ- RAKKAMLI GÜVENLİK KODU DEĞİŞİR.
  SANAL KREDİ KARLARDA KULLANIM LİMİTİ, INTERNET BANKACILIĞI ŞUBESİ SAYFALARINDAKİ, KARTLARIM/SANAL KART SAYFASINDAN GÜNLÜK,HAFTALIK,AYLIK OLARAK KART SAHİBİNCE BELİRLENİR.LİMİT SANAL KREDİ KARTI KULLANILSIN VEYA KULLANILMASIN.GÜN,HAFTA,AY OLARAK SAAT:24-YİRMİDÖRT- DEN SONRA OTOMATİK OLARAK SİLİNİR.SANAL KREDİ KARTI,GERÇEK KREDİ KARTINDAN DAHA GÜVENLİDİR.ÇÜNKÜ, SANAL KART LİMİTİ KART SAHİBİNCE BELİRLENDİĞİNDEN DOLANDIRICILAR KARTDAN NAKİT ÇEKEMEZ VEYA KULLANAMAZLAR.
  SANAL KART HESAP HARAKETLERİ, GERÇEK KREDİ KARTI HESAP HAREKETLERİ İLE BERABER.BANKACA HER AY PTT POSTA VEYA INTERNET E-POSTA ADRESLERİNE GÖNDERİLEN,KREDİ KARTI İŞLEMLERİ HESAP EKTRESİ VE İNTERNET BANKACILIĞI ŞUBESİ KREDİ KARTİ GÜNLÜK İŞLEMLER SAYFALARINDAN KART SAHİBİNCE KONTROL EDİLİR