«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. Ziraat Bankası Ortak ATM Hangi İşlemden Ne Kadar Keser?

Ziraat Bankası Ortak ATM Hangi İşlemden Ne Kadar Keser?

Ziraat Bankası Ortak ATM Hangi İşlemden Ne Kadar Keser?

Ziraat Bankası Ortak ATM Komisyon Bedeli

Ziraat Bankası ortak ATM adı verilen diğer banka ATM’lerinden kendi kartıyla işlem yapılması durumunda komisyon bedeli almaktadır. Bu bedel tamamen yasal olmakla birlikte, banka tarafından itiraza kapalı olarak yapılan bir uygulamadır. Ziraat başka bankanın ATM’sinden para çekme ücreti başta olmak üzere, bakiye sorgulamaya varıncaya kadar hemen her türlü işlemden ücret alınmaktadır. Bu ücretleri sizler için sırayla sunacağız ancak ilk olarak ortak ATM kavramını sizlere anlatmak istiyoruz.

Ziraat Bankası Ortak ATM’leri Hangileridir?

Ziraat Bankası ortak ATM listesi adı altında, herhangi bir somut veri yakalanamaz. Bu bankanın ortak kabul ettiği ATM’ler, banka kartlarının kullanım özelliği ile alakalıdır. Ziraat Bankası ortak ATM’ler konusunda kartınızla hangi ATM’lerden işlem yapabileceğinizi tespit etmek çok kolay. Kartınızın ön yüzünde, sağ alt köşeye düşecek şekilde bankacılık hizmet kapsamları yazmaktadır. Burada sadece logo da olabilir. Örnek verecek olursak, Visa ve Troy banka kartları üzerinde yer alabilen hizmet karşılıklarıdır. Ziraat kartıyla başka ATM’den işlem yapmak için bu işaretlerin bulunduğu tüm ATM’leri tercih edebilirsiniz. Kartınız Visa ise, Visa sembolü olan bir ATM’den işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Başka Bankamatik Üzerinden İşlem Yapma Ücreti!

diğer bankaların uyguladığı ürün ve hizmet standartlarına göre çok daha uygundur. Bu banka tarafından uygulanan bu ücretleri, direkt olarak ödemek durumundasınız. yapılması durumunda kartınızın bağlı olduğu hesaptan ya da kredi kartınızdan kesinti yapılmaktadır. Bu ücretler sıralamamız gerekirse başlıca şu şekildedir:

 • Bakiye sorgulamanız durumunda hesabınızdan 0,27 TL kesinti yapılacaktır.
 • TEK ATM TL özellikli ortak ATM kullanarak bakiye sorgulama işlemi yaparsanız, 0,41 TL kesinti ödemek zorunda kalırsınız.
 • Kredi kartınızın borcunu ödemeniz durumunda, ödenen tutardan %1,15 oranında komisyon kesilir. Ekstra para eklemeniz gerekebilir.
 • Kredi kartınızın mevcut ve güncel borç durumunu sorgulamanız durumunda 0,27 TL kesinti yapılmaktadır. Limit sorgulama da aynı ücrete tabidir.
 • Aşağıdaki işlemlerin yapılmasında ise, işlem tutarından %1,15 oranında komisyon alınmaktadır.
  • Para yatırma
  • Para çekme
  • Para yatırma (başkasına)

- Bir önceki yazımız olan Yeni PYBS Bursluluk Kartı Hakkında Bilinmeyenler! başlıklı makalemizde Kaybolan PYBS kartları, Vakıfbank burs kartı ve Ziraat Burs kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *