«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartları Kapatıldı Mı?

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartları Kapatıldı Mı?

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartları Kapatıldı Mı?

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartları Bankkart Combo Oldu!

Ziraat Bankası Maximum kredi kartları geçtiğimiz aylarda yapılan genel kart değişimi ile birlikte ortadan kaybolmuştu. Emekli ve uzun süreli olarak memurluk hizmeti yapan kimselere kartlarının ömürlerinin dolması nedeniyle yeni Bankkart Combo kartlar verildi. Bu süreçte eski kredi kartını ve banka kartını tek çatı altında toplayan bu kart, eski kredi kartlarının derin bir belirsizliğe kapılmasına neden oldu. Ziraat Bankası Bankkart Combo ile sanılanın çok daha üstünde bir başarı yakaladı. Ancak özellikle emekli bireylerin aklını karıştıran eski kartların akibeti hakkındaki soruları gündeme getirdi. Bizler de bu kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için sizlere genel bilgi veren bir içerik hazırladık.

Eski Kartlar Bankkart Combo’ya Devredildi!

artık yeni Bankkart Combo kartlarına tanımlandı. Eski borçlar ve birikim miktarları ile birlikte direkt devredilen bu kredi kartları artık eski kartlarla kullanılamıyor. Banka kartları aktifken artık diğer kredi kartları aktif değil. Elbette bankanızla iletişime geçerek bu kartları kart numaraları üzerinden aktif hale getirebilirsiniz. Ancak banka otomatik olarak maaş kartlarına dokunmadan, sadece kredi kartlarını kullanıma kapattı. Bunun nedeni ise limit dahilinde yapılabilecek hatalı harcamaların için vatandaşı güvence altına alma çabasıdır. Güvenlik nedeniyle aktiflikten alınan bu kartlar artık sadece yeni kartlardan kullanılabilir. Bu yeni kart değişimi sürecinde hiçbir veri kaybolmadı ve kusursuz olarak değişim gerçekleştirildi .

Maaş Kartlarınızı Halen Kullanabilirsiniz!

Eski Ziraat maaş kartları güncel olarak kullanılabilir durumda. Bu kartları hem yeni Combo karttan hem de eski maaş kartınızdan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Maaş kartlarının şifresi ile eskisi ile aynı durumda. Bir karttan maaş kartının şifresini değiştirmeniz durumunda diğer kartınızın da şifresi büyük ihtimalle değişecektir. Bu kartlar aynı hesaba bağlı oldukları için birinden yapılan tüm harcama ve para yatırma işlemleri diğeri üzerinden de takip edilebilir ve rahatlıkla kullanılabilir. Bu sayede şehir dışına giden çocuğunuza veya bir diğer aile ferdinize bu kartı vererek para gönderme derdinden tamamen kurtulabilirsiniz. Bu kartında kapatılmasını istiyorsanız banka ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

- Bir önceki yazımız olan Banka Çağrı Merkezleri İstediği Zaman Arama Yapabilir Mi? başlıklı makalemizde Bankadan gelen telefonlar ve gece arayan banka hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *