«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. Türkiye’nin ilk bankası niteliğini taşıyan Ziraat Bankası, müşterilerine pek çok bankacılık ürünü sunmaktadır. Kredili mevduat hesabı, kredi kartı, vadesiz hesap ve kredi bu ürünler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Nakit konusunda belli sorunlar ile karşı karşıya kalan müşteriler ise düşük faiz oranları neden ile Ziraat Bankası’nı tercih etmektedir. sorusu ise müşteriler tarafından en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası kredi başvuru kanalları ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Ziraat Bankası kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilecek ilk cevap kısa mesaj ile kredi başvurusudur. Müşteriler tüketici kredisi kullanımı gerçekleştirmek için 4747’ye kısa mesaj gönderebilirler. Bu mesaja Tüketici yazıp bir boşluk bırakıp T.C kimlik numarası, kredi tutarı, vade ve aylık net gelirin yazılması yeterli olacaktır. Müşterilere çok kısa bir süre içerisinde kredi başvurusu ile alakalı dönüş sağlanmaktadır. Sonuç olumlu ise ön onaylı kredilerin kullanımı için müşteriler şubelere davet edilmektedir. Kısa mesaj ile gerçekleştirilen kredi başvuruları tamamen olumlu olarak değerlendirilmemelidir. Ziraat Bankası kapsamında sms ile gerçekleştirilen başvurular olumlu olduğu takdirde son değerlendirme şubeler tarafından gerçekleştirilmekte ve olumlu olan müşterilere kredi kullandırılmaktadır.

Ziraat Bankası kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilecek bir diğer cevap ise müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştirilen kredi başvurularıdır. Ziraat Bankasından tüketici kredisi kullanmak isteyen müşteriler 0850 220 00 00 numaralı hattı arayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilmekte ve kredi başvurusu için talepte bulunabilmektedir. Bu işlem için Ziraat Bankası müşterisi olmak gibi bir zorunluluk da bulunmamaktadır. Müşteri hizmet yetkilileri kredi başvurusu girişini gerçekleştirdikten çok kısa bir süre sonra müşterilerin cep telefonlarına olumlu ya da olumsuz değerlendirme sonucu gönderilmektedir. Kredi başvurusu olumlu değerlendirilen müşteriler kimlikleri ile birlikte herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvuru yapabilmekte ve değerlendirmeler olumlu gerçekleştiği takdirde de kredilerini kullanabilmektedir. Ek belgelerin talep durumu ise şubelere göre farklılık gösterebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *