«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Ziraat Bankası Konut Kredisi 0.98 Faiz 

Ziraat Bankası Konut Kredisi 0.98 Faiz 

Ziraat Bankası Konut Kredisi 0.98 Faiz 

Ziraat Bankası Konut Kredisi 0.98 Faiz 

Ziraat Bankası 2019 yılında ev almak isteyenlerin ve kiradan kurtulmak isteyenlerin yanında olmaya devam ediyor. Ziraat Evim uygulaması ile bugüne kadar birçok konut üreticisi ile birlikte sağlanan uygun faizli krediler %0.98 faizle verilmeye devam edilecek. Konut kredisinde faiz indirimi uygulamasını başlatması ve 2019’da devlet politakaları gereği konut kredisi faizlerinin en aza indirilmesini destekleyen bir proje ile karşımızda olacak. Ziraat Bankası yeni yılda konut kredisinde 0.98 oranında faiz ile kredi verecek ve bundan faydalanmak isteyenlere konutları da teşvik ve tavsiye edecek. Konut üreticileri ile birlikte yapılan bu projede birçok firma ile anlaşma sağlandığı açıklandı. Yeni yılda %0.98 faiz ile konut kredisi için adres Ziraat Bankası olacak. 

<strong>Ziraat Bankası %0.98 Faiz ile Konut Kredisi Kampanyası</strong>

Katkı Paylı Konut Kredisi olarak adlandırılan bu kredi kampanyasında %0.98 faiz oranı geçerlidir. Ziraat Bankası ile anlaşmalı olarak konut satışı yapan firmalardan alacağınız konutlar için geçerli olacaktır. Farklı konut ve bireysel alım satımlarda %0.98 faiz oranlı konut kredisi talep edemeyecek ve kullanamayacaksınız. Sadece anlaşmalı üreticiler aracılığı ile alacağınız konutlarda bu faiz indirimi kampanyası geçerli olacaktır. Ziraat Bankası hangi konut üreticileri ile anlaştığını ve hangi bölgelerde konutların satışının sürdürüldüğünü resmi internet sayfasından yayınlamaya devam edecek. Kiradan kurtulup %0.98 faizli kredi ile kendi evinize sahip olmak için Ziraat Bankası internet sayfasını takip edebilir ve konut üreticilerine ulaşabilirsiniz. 

<strong>%0.98 Faizli Kredi Kullanmanın Şartları</strong>

Ziraat Bankası ile kredili çalışmakta olan hali hazırda konut üreticilerinin projeleri kapsamındaki konutlardan satın almak ilk şarttır. %0.98 faiz oranı ile geri ödeme yapılır ve 120 aya kadar vade seçeneğine yer verilir. Konut kredisi için kullanılabilecek en üst limit 500.000 TL olarak belirlenmiştir. 500.000 TL ile 100.000 TL arasında kullanılacak kredilerde faiz oranı farklılığına yer verilmemektedir. Tüm kredi tutarları için 0.98 oranındaki faizler geçerlidir. Kredi sicil notu ve risk raporunda riskli bulunmaması ve bazı özel durumlarda ek teminat ve kefil istenmesi bankanın insiyatifinde değerlendirilmektedir. Konut üzerine rehin / ipotek konulması uygulaması politikalar gereği ortadan kaldırılmıştır. 

<strong>2019 Konut Kredisi Kampanyası</strong>

2019 konut kredisi kampanyası ile yeni yılda herkesin kendi evinde oturması ve kira öder gibi kredi ödemesi amaçlanıyor. Konut sektöründe yaşanan durgunluğun %0.98 faizli konut kredisi ile sona ermesi ve konut üreticilerinin satışlarını hızlandırması bekleniyor. Ziraat Bankası ile anlaşmalı olarak kredili çalışmakta olan üretici firmaların konut sektöründe daha fazla üretime geçmesi ve satışlarında banka aracılığı ile kredi kullandırması hem alıcı hem de satıcı tarafından bir güvence olarak görülecek. Ziraat Bankası kredi onaylaması ile ve konut üreticileri ile yaptığı anlaşma üzerinde bir teminat ve koruyucu olacak. Banka tarafından sağlanan tüm kredilerde 120 ay koşulsuz vade şansı verilecek. Bu vade ile uzun yıllar sürecek olan kira ödemesini en aza indirip 120 ay sonunda evinizin kendinize ait olması sağlanmış olacak. 

- Bir önceki yazımız olan 2019 Kredi Kampanyaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *