«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

Devlet bankaları arasında yer alan ve aynı zamanda köklü bir geçmişe sahip olan Ziraat Bankası, müşterilerine özel olarak sunduğu avantajları ile beraber ön plandadır. Ziraat Bankası tarafından hızlı ve kolay işlem yapabilme olanakları farklı kategorilerde sıralanır: İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ve bunlara ek olarak ATM’ lerden kolaylıkla işlem yapabilmeye olanak sağlanmaktadır. ATM’ den para çekme işlemlerinin kart ile gerçekleştirilmesiyle beraber, kartın unutulması ve kaybedilmesi durumunda acil olarak para çekme ihtiyacı da söz konusu olabilir. Ziraat Bankası müşterilerine özel olarak avantajını sunmaktadır. Kart olmadan para çekebilme olanağını sunuyor olması sayesinde oldukça fark yaratan bir sisteme sahiptir.

Ziraat Bankası ATM’den Hangi İşlemler Yapılarak Kartsız Para Çekilir?

Ziraat Bankası’ leri, her şehirde pek çok farklı noktada bulunuyor olması sayesinde, hayatın her anında kartsız para çekebilme olanağını sunar. Kartsız olarak para çekilmesi için takip edilmesi gereken belirli adımlar bulunur:

  1. ATM’de kartsız işlem yapmak için “Giriş” tuşuna basılır
  2. Kartsız işlem menüsünde “para çekme” işlemi seçilerek, gelen ekrana kartla eşleşen telefon numarasıyla beraber TC kimlik no girilir
  3. TC kimlik numarasının girilmesinin ardından, ekranda Ziraat Bankası tarafından temin edilen tüm kartlar listelenerek, para çekme işleminin gerçekleştirileceği kart seçilir
  4. Karta ait olan şifre girilir
  5. Kart şifresinin girilmesinin ardından banka tarafından otomatik olarak telefonunuza onay şifresi gönderilir
  6. Onay şifresi ekrana girilerek çekmek istenilen para miktarı yazılır ve böylece işlem tamamlanır

Üst Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası’ lerinden kartsız para çekme üst limiti 1000 TL olarak belirlenmiştir. Günlük olarak kart gerekliliği olmadan, belirtilen işlem adımlarının tamamlanması ile kartsız para çekebilme olanağı Ziraat Bankası müşterilerine sunulur. İhtiyaç duyulan her an, her Ziraat Bankası ATM’si üzerinden kartsız olarak para çekilebilmektedir. Üst limit oranında tek seferde ya da birden fazla seferde çekim işlemi gerçekleştirilebilir. 1000 TL üzerinde Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi yapmak isteyenler için Ziraat Bankası tarafından belirlenen komisyon oranı kesintisi yapılır.

- Bir önceki yazımız olan İhracat Kredisi Sigortası Prim Desteği başlıklı makalemizde EXİMBANK İhracat Kredisi, İhracat Kredisi Sigortası ve İhracat Kredisi Sigortası Prim Desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *