«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Günlük hayatımızda paraya her an ihtiyaç duyarız, çünkü biliriz ki parasız hiçbir işimizi halledemeyiz. Birikmiş olan paranız için bir bankaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için gerekli araştırmaları yapmanız gerekir. Günümüzde de bankada hesabı olmayan kişi nerede ise yok gibidir. Parasal işlemlerinizi halledebilmeniz için iban numarasına ihtiyaç duyarsınız. Herhangi bir bankaya hesap açtırmak için gittiğinizde size verilen numaradır.  numarası öğrenme işlemi için bankanın resmi internet sayfasında yer alan bilgileri takip ederek numaranızı öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası’nda bir hesabınız var ise sizin de bir iban numaranız var demektir. Eğer iban numaranızı bilmiyor iseniz internet üzerinden gerekli işlemleri yaparak öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Açtırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İban numarası 26 hanelidir. Bu sadece Ziraat Bankası’nda değil tüm bankalarda bu sayı aynıdır. Bu sayının neden olduğunu merak ediyor iseniz internet bankacılığını kullanarak da öğrenebilirsiniz. İban numaranızın ilk 4 hanesinde şube kodunuz yazar. Kartlar incelendiğinde genel olarak Ziraat Bankası kartlarında iban numarasına ait bir detay bulunmaz. İban sorgulama işlemi için yapmanız gereken şunlardır:

  • Ziraat Bankası iban numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilmeniz için yapmanız gereken şey bankanın resmi internet sitesine giriş yapmanızdır.
  • Karşınıza çıkacak olan linke tıklayarak müşteri numaranızı kodlamanız gerekir.
    •Kartınızda yer alan ilk 4 numara sizin şube kodunuzdur. Bu tüm bankalar için böyledir.
    •Müşteri no kısmı için de şube kodunuzun ilk 4 hanesinden sonra gelen 8 haneli sayı sizin müşteri numaranızdır.
  • Ek no kısmı ise hesap numaranızın son 4 rakamıdır. Tüm bu bilgileri sisteme işledikten sonra hesap butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer çıkmaz ise eksik ya da yanlış kodlamış olabilirsiniz. Bunun için bilgilerinizi tekrar kontrol edin.
Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme
Ziraat Bankası iban numarası

İban Numarası’na İhtiyaç Duyulmasının Nedenleri

Bir bankaya gittiğinizde kişinin iban numarasını, adını ve soyadını bildiğiniz takdirde,başka herhangi bir bilgiye işlem duymadan işlem yapabilirsiniz. Ayrıca eft ve havale işlemlerinizi de rahatlık ile halledebilirsiniz. Bu yöntem ile sadece kendi iban numaranızı değil, başkalarının da iban numarasını öğrenebilirsiniz. Yeter ki sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde kodlayın. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra iban bilgilerinize para transferi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası iban numarası öğrenme işlemi sayesinde tüm işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Para yatırma işlemi için internet bankacılığı sistemini de rahatlık ile kullanabilirsiniz. Eğer elinizde sadece iban numarası mevcut ise, bu durumda yapmanız gereken bankayı arayarak bilgi sahibi olmaktır. Bu sayılan işlemler Ziraat Bankası’nın tüm kartları için geçerlidir. Günümüzde özellik ile öğrencilerin ve gençlerin en çok kullandıkları banka kartlarından biri de Ziraat Genç banka karttır. Bu kart ile tüm işlemlerini gerçekleştirebilirler. Böyle bir karta sahip olmak için de sayılan tüm bu işlemleri uygulayabilirsiniz. Ziraat Bankası sadece Türkiye’de değil yurtdışında da epey yeni şubeler açmıştır. Ziraat Bankası’nın bu denli yayılmasının da altında kolay ödeme seçenekleri yatmaktadır. Ziraat Bankası ülkemizin hemen hemen her yerinde bulunmaktadır. Bulunmayan yerlerinde ise muhakkak bir ATM’si bulunur. Bu neden ile tüm bankacılık işlemlerinizi rahatlık ile gerçekleştirebilirsiniz. Eğer birine para göndermek istiyorsanız iban numaranız ile istediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. Bankalar kendi aralarında para transferleri yapar iken iban numarasına ihtiyaç duyarlar. Para gönderme işlemlerinizi daha hızlı yapabilmek için iban numaranızı bilmeniz gerekmektedir. İban numaranızı öğrenmek için bankanın resmi sitesinde yer alan telefon numaralarını arayabilirsiniz. Böylelik ile daha güvenilir bir işlem gerçekleştirmiş olursunuz.

 

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde bonus kredi kartı ve garanti kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *