Ana sayfa / BANKACILIK / Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Günümüzde birçok banka bulunmakta ve bu bankalarda çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Neredeyse artık hepimizin cebine bir adet kredi kartı mutlaka bulunmaktadır. Bankadan kredi çekiyor, para birikimi yapıyor kredi kartı kullanıyor ve hatta faturalarımızı bile banka aracılığı ile yapıyoruz. Bankaların sunmuş oldukları bu hizmetlerin karşılığında ise bizden kesilen bazı kesintiler olmaktadır. Bu kesintiler bankaya göre değişmekte olup, kimi bankalarda ise bu kesinti hiç olmamaktadır. Hesap işletim ücreti adı altında kesilen ücretler bazı işlemler ve sözler karşılığında ise bazı bankalar tarafından kesilmemektedir. Sizde hesap işletim ücreti ödeme istemiyorsanız, bankaya göre değişmekte olan bazı şartları banka ile iletişime geçerek öğrenebilir ve bu kesintinin olmasını engelleyebilirsiniz. ,

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücretinin Kesilmesi Zorunlu Mu?

Yılların bankası olan Ziraat bankası müşterilerine en iyi ve müşteri odaklı hizmetleri sunmak için özenle çalışan ve kendini yenileyen bankalardan biridir. Müşteri odaklı hizmet sunan banka da birçok yenilik diğer bankalara oranla daha hızlı müşteriler ile buluşturulmaktadır. Bankayı tercih eden kişi sayısı arttıkça bankaların kesmiş oldukları hesap işletim ücreti ile ilgili Ziraat bankasına gelen sorularda artmaktadır. Birçok müşteri Ziraat bankası hesap işletim ücreti ödememek için araştırma yaparak bankayı aramakta ve konu hakkında bilgi almaktadır. Müşteri temsilcisini arayarak hesap işletim ücretinin kesilmesini önlemek isteyen müşteriler müşteri temsilcisini arayarak konu hakkında yardım alabiliyorlar. Hesap işletim ücretinin kesilmemesi için bankaların bazı şartları olmakta ve bu şartları yerine getiren müşterilerden hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Hesap işletim ücretinin kesilmemesi içinde bankalar genellikle şu taleplerde bulunmaktadırlar.

  • En az 2 ya da 3 adet otomatik fatura ödeme talimatını vermenizi talep ederler,
  • Bankalar düzenli olarak kullanılmış ticari hesaplar sınıfına içinde yer alan vadesiz hesap kullanmak,
  • Maaş anlaşması ile maaşlarının yattığı vadesiz hesap olmasını
  • Birikimli Mevduat hesabı olan müşterilerin düzenli ödemelerin bulunduğu vadesiz TL/USD/EURO gibi hesaplar,
Ziraat Bankası hesap işletim ücreti
Ziraat Bankası hesap işletim ücreti

Bu şartları ya da buna benzer şartları yerine getirmek şartı ile müşterilerinden Ziraat bankası hesap işletim ücreti müşterilerinden almazlar. Genellikle bankaların önerdiği ve en çok tercih edilen şartlardan biri kuşku yok ki, bankaya göre değişse de otomatik fatura şartını kabul etmektir. 2 ya da 3 adet otomatik fatura ödeme talimatını veren müşterilerinden bankalar genellikle hesap işletim ücreti kesmezler. Bu konuda müşterilerine güvenilir hizmet sunan Ziraat bankası bu şartları yerine getiren müşterileri için ekstra avantajlar da sunmaktadır.

Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar Kesiliyor?

Bankalar farklı tutarlarda yıllık olarak hesap işletim ücretini kesmekte ve bunu müşterilerine sormadan yasal çerçeve sınırları içerisinde hesapların düşmektedirler. Bu konuda birçok müşteri şikayet etse de ve devletin bazı yaptırımları olsa da hesap işletim ücreti hala kesilmeye devam etmektedir. Ziraat bankası uzun yıllardır sektörde yer alan önemli bankalardan biridir. Banka müşterilerinden 3 ayda bir olmak üzere 20 TL keserken sene de ise yıllık ise 80 TL hesap işletim ücreti kesmektedir. Müşterilerin hesaplarından 3 ayda bir 20 TL keserek bunu yansıtan banka ile görüşerek hesap işletim ücreti vermek istemeyen müşteriler, otomatik ödeme talimatı vererek bu kesintilerden kurtulabilmektedirler. Hesap işletim ücreti kesilmemesi için sizde bankanın müşteri temsilcisini arayarak bilgi alabilirsiniz. Size yardımcı olacak müşteri temsilcisi ile sizde Ziraat bankası hesap işletim ücreti ödemeden bu yükten kurtulabilirsiniz. Bunun yapmanız gereken otomatik fatura ödeme talimatı vermek ve hesabınızdan bu giderin kesilmesini engellemektir.

 

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde bonus kredi kartı ve garanti kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

İçindekiler1 ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?1.1 Atm Para Çekme Limiti 20191.2 Günlük Para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir