Ana sayfa / BANKACILIK / Ziraat Bankası ATM Özellikleri ve İşlem Ücretleri Rehberi!

Ziraat Bankası ATM Özellikleri ve İşlem Ücretleri Rehberi!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ziraat Bankası ATM özellikleri konusunda detaylı bir içerik hazırladık. Ziraat Bankası kamu bankaları arasında yer alan, devletin hisse sahibi olduğu üstün bir ekonomi kuruluşudur. Günümüzün gerekleri arasında yer alan ATM ve dijital bankacılık fikirlerini tam anlamıyla benimseyen ve müşterilerine sunan Ziraat Bankası, ATM başta olmak üzere hemen her türlü mobil platformda destek vermektedir. Ziraat Bankası ATM hizmetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. ATM’ler taşınmaz ve sabit olarak belli merkezlere yerleştirilir. Bu kurulumu yapılan cihazlar sayesinde para ile olan tüm işleri kolayca yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ATM hizmetleri konusunda oldukça titiz çalışan bir bankadır. Bu ATM cihazları üzerinde işlem yaparken ters giden bir şeyler görmeniz durumunda 444 0 000 numarasını aramanız ve “kayıp çalıntı” menüsüne erişmeniz yeterli olacaktır. Bu menü üzerinden kartın yutulması, paraya el konulması ve cihazın bozuk olması gibi birçok başvuruyu kolayca yapabilirsiniz. ATM ekranında bilgisayar penceresi gibi bir ekran açıksa, bu durumda da işlem yapmadan ilgili numarayı aramanız fayda sağlayacaktır.

Ziraat Bankası ATM Hizmeti Üzerinden Hangi İşlemler, Hangi Kartlarla Yapılabilir?

Ziraat Bankası ATM hizmetleri üzerinden kolayca hemen her türlü para işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemleri başlıca sıralamak gerekirse, bu cihazlar üzerinden standart bir müşterinin yapabileceği işlemler şu şekildedir:

 • Para çekme,
 • Para yatırma,
 • Döviz/ yatırım düzenleme,
 • Kredi kartı borcunu/taksitini ödeme
 • Fatura, pirim ve ÖSYM ödemelerini yapma
 • Kredi kartı ve diğer bankacılık başvuruları
 • Kartsız işlem menüsüne ulaşarak para çekme,
 • Para yatırma özelliği olan ATM’ler için, döviz bozma (ATM’den döviz verip TL alma) işlemi,

Yukarıda birçok kullanıcının kolayca erişebileceği işlemler yer almaktadır. Para yatırma ve dolaylı yoldan bu işleme dayatılan hizmetlerde, uygun bir ATM olmalıdır. Her ATM üzerinden para yatırma işlemi yapılamaz. Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi için Ziraat Mobil uygulamasını kullanarak QR kod aracılığıyla para çekmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti ve Komisyon Bedelleri Ne Kadar?

Ziraat Bankası ATM kısıtları konusunda diğer tüm bankalar gibi bazı unsurlar barındırmaktadır. Kredi kartınız veya banka kartınız ile yapabileceğiniz işlemler tamamen kısıtlı olarak verilir. Burada hesabınızda ne kadar para olursa olsun, eğer günlük işlem limiti bazında yüksek bir işlem yapma talebinde bulunuyorsanız banka ATM’si sizin talebinizi ret cevabı ile yanıtlayacaktır. Belli başlı işlem kısıtları ve komisyon bedelleri şu şekildedir:

 • Günlük ATM üzerinden para yatırma limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Para yatırırken mümkün oldukça bütün banknotlar kullanın. Bunun nedeni ise Ziraat Bankası için çalışan ATM’lerin farklı markalara ait olmasındadır. Bazıları 40, bazıları ise 200 banknot alabilir. Bu sizlerin sorun yaşamaması için yapılan bir uyarıdır.
 • Para çekme limiti müşteri hizmetleri üzerinden arttırılmadığı sürece 1.500 TL olarak sunulmaktadır.
 • QR kod yardımıyla günlük maksimum 500 TL para çekebilir, yine 20.000 TL tutarlı paralara kadar da yatırım işlemi yapabilirsiniz.
 • Diğer bankalardan bakiye sorgulaması yapma en az 0.27 kuruş.
 • Tek ATM TL özellikli diğer banka hizmetlerinden bakiye sorgulama 0.41 TL.
 • Kredi kartı borç ve limit sorgulama 0.27 TL.
 • Diğer tüm ATM’lerden Para çekme/yatırma komisyon bedeli %1.15 TL.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir