Ana sayfa / BANKACILIK / Ziraat Banka Kartı ATM’de Kaldı Ne Yapmalıyım?

Ziraat Banka Kartı ATM’de Kaldı Ne Yapmalıyım?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ziraat banka kartı hemen her alışveriş için kullanabileceğiniz özellikler barındırmaktadır. Bu alışveriş sürecinde kullanımınıza sunulan olanaklar, tamamen müşteri memnuniyeti odaklı olarak lanse edilmektedir. Peki, Ziraat kartınızı ATM yutarsa bu olanakları nasıl kullanacaksınız? Sizler için kaybolan kartları hedef alan bir içerik hazırladık. Özellikle şehir dışında bulunurken kredi kartını veya banka kartını ATM’ye kaptıranlar için çileli süreçler gündeme gelecektir. Bu gibi durumlar için neler yapabileceğinizi dilerseniz sırasıyla sizlere anlatalım.

Ziraat Banka Kartı ATM’de Kaldı, Geri Alabilir Miyim?

ATM’de kart kalması sonrasında banka sizlere yaklaşık bir saat süreyle mesaj atacaktır. Bu mesajda sizlerin kartınızı hangi ATM bünyesinde unuttuğunuz başta olmak üzere, birçok farklı bilgi yer alacaktır. Bu mesajı almanız durumunda eğer ki mesai saatleri henüz bitmemişte, yani saat 17:00 ve sonrasında değilse hemen bankaya gidin. ATM’nin kart yutması durumunu izah ederek içerideki görevlilere kimliğiniz ile başvuru yapın. Hali hazırda sizin unutmanız durumunda kartınızla şüpheli bir işlem yapılmadıysa ve kart halen bloke edilmediyse bu durumda kolayca kartınızı geri alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartı ATM’de Kaldı, Acil Para Lazım Ne Yapmalı?

Ziraat Bankası ATM’si kartımı yuttu diyorsanız bu aşamada yapılması muhtemel birkaç durum yer alıyor. Bu durumları kullanarak taleplerinize uygun para çekme işlemini yapabilirsiniz. Hem de kartınız olmasa bile tüm Ziraat Bankası ATM’leri aracılığıyla işlem yapabilirsiniz. Burada tek sorun eğer unuttuğunuz kart sizin ebeveyn önderliğinde katıldığı bir kart ise ve siz 18 yaşından küçükseniz bu durumda yapılabilecek hiçbir şey yok. Ziraat burs kartım kayboldu diyenlerin yapabilecekleri tek şey 444 0 000 numarasını arayıp adreslerine yeni kart talep etmek. Kendi kartına sahip olan bireylerin ise acil nakit ihtiyaçlarına karşın kaybolan kartlarına dayalı olarak yapabilecekleri birçok farklı unsur yer alıyor. İşte kartınızı kaybetmeniz durumunda yapabileceğiniz işlemler:

  • Bu konuda ilk olarak 444 0 000 numarasını arayıp kayıp çalıntı menüsünden kart akıbeti noktasında görüşme yapın.
  • Ziraat Mobil kullanıyorsanız herhangi bir ATM’ye giderek para çekebilirsiniz.
  • Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden istediğiniz bir şekilde “kartsız işlem” menüsüne girerek, “kartsız para çekme” talebinizi sunabilir ve paranızı alabilirsiniz.
  • Hafta içinde bulunuyorsanız bu durumda banka şubesine giderek vezne üzerinden para çekebilirsiniz. Burada kimliğinizin yanında olması gereklidir.

Eğer 18 yaşından küçükseniz ve Ziraat Bankası kartınızı ATM’de unuttum diyorsanız, bu durumda kartın yasal sahibi olan ebeveyniniz ile bankaya gitmeniz yeterli olacaktır. Aynı şekilde siz de istediğiniz şekilde bankaya veliniz ile birlikte giderek kartın geri iadesini talep edebilirsiniz. Sadece kimlikle gitmeniz bir fayda sağlamayacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir