«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Yeni PYBS Bursluluk Kartı Hakkında Bilinmeyenler!

Yeni PYBS Bursluluk Kartı Hakkında Bilinmeyenler!

Yeni PYBS Bursluluk Kartı Hakkında Bilinmeyenler!

Yeni PYBS bursluluk kartı hakkında bilinmeyen birçok farklı özellik bulunuyor. Bu kartın Ziraat Bankası tarafından alınarak, Vakıfbank yönetimine verilmesi ile birlikte büyük sorular gündeme geldi. Yeni verilen Vakıfbank bursluluk kartı, mavi renkte olmakla birlikte üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı logosunu barındırıyor. Bu kart sosyal destek ödenekleri arasında yer alan hesaplar üzerinden öğrencilere dağıtılacak. için başlatılan çalışmalar, yeni yeni sonuç vermeye başladı. Sıra bu kartların genel özellikleri hakkında öğrencilere yeterince bilgi verme noktasında. Dilerseniz yeni bursluluk kartı hakkında bilinmesi gereken bilgiler listemize derhal başlayalım.

Yeni Bursluluk Kartı Limiti Var Mıdır? Kredi Kartı Mıdır?

Yeni bursluluk kartı eski Ziraat Bankası banka kartları gibi limiti olmayan bir hesaba bağlıdır. Bu hesaba para varken harcama izni verilmektedir. Hiçbir harcamadan dolayı tarafınıza borç yansıtılmaz. İçerisinde para olmadan harcama yapamazsınız.

Yeni PYBS Kartına Para Yatırılır Mı? Vakıfbank Para Yatırmaya İzin Veriyor Mu?

Yeni içerisine bazı Vakıfbank ATM’leri üzerinden para yatırma menüsü açılırken, birçok ATM’de henüz böyle bir menü bulunmaktadır. Kartın kullanım hakları ve sınırları yeni tanındığı için gelecekte sınır olmaksızın para yatırma işleminin mümkün olmasını tahmin ediyoruz.

Yeni PYBS Burs Kartından İnternet Alışverişi Yapılır Mı?

Burs kartıyla internetten alışveriş yapmak oldukça iyi bir olanaktı. Hemen her öğrenci için birçok farklı platformda kullanılan bu özellik ne yazık ki, şu anda aktif olarak kullanılamıyor. Orta nesil olarak adlandırılan yani ortalama 2013 senesinden sonra alınan burs hakkına, Ziraat Burs kartı ile destek veriliyordu. Bu özellikli kartlar halen açık ve kullanılabilir. Ancak ilk kartını Vakıfbank olarak alanlar, bu özellikten faydalanamazlar.

PYBS Kartı Şifresi Nerede Yazar? Yeni Burs Kartı Şifresi Değiştirilir Mi?

Yeni burs kartı şifresi kartın teslim edildiği zarfın içerisinde ki, kartın yapışık olduğu kağıtta tam da kartın altında yer almaktadır. Kartı açarken dikkatli olmanız ve bu katmanı yırtmamanız gerekir. 4 haneli olan ve rakamlardan oluşan bir şifre burada yer almaktadır. Burs kartı şifre değiştirme işlemi yapılabilir olmakla birlikte, Vakıfbank ATM’leri üzerinden yapılmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan İş Bankası Risk Raporu Nedir? ve Hangi Bilgileri İçerir? başlıklı makalemizde İş Bankası kredi notu, İş Bankası ücretsiz kredi notu ve kredi notu sorgulama ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *