«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Yeni İşe Girdim Kredi Alabilir Miyim? Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Yeni İşe Girdim Kredi Alabilir Miyim? Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Yeni İşe Girdim Kredi Alabilir Miyim? Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Yeni işe girenler ve daha önceden herhangi bir bankadan hizmet almayanların kredi notu genel olarak sıfırdır. Bu nedenle bankalar tarafından bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Öncelikle kredi notunun yükselmesi adına araştırma yapan ve daha çok Yeni İşe Girdim Kredi Alabilir miyim? sorusunu gündeme getiren tüketiciler için oldukça önemli bir yazı hazırladık. Bu kapsamda elde edeceğiniz bilgilerle kredi hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Kredi Hizmetlerinden Sigortanın Önemi

Her banka hizmet sunmadan önce tüketicinin sigorta girişini sorgulamaktadır. Bu nedenle işe yeni girmiş bir kişi de kredi talep edebilir. Ancak kredi başvurusu yapmadan önce kredi kartı çıkararak kredi puanının yükseltilmesi gerekmektedir. Şuanda ideal kredi notu 1400’dür ve kredi kartınızın ekstresi gelmeden borçlarınızı ödemeniz durumunda puanınız artmaya başlayacaktır.

En az 3 ay kadar bu şekilde hareket ettiğinizde kredi notunuz oluşmuş ve belirli bir seviyeye gelmiş olacaktır. Sonrasındaki süreçte ise belirli bir miktara kadar kredi başvurularınızı bankalara yapabilirsiniz. Ancak bu başvuruları sürekli farklı bankalara yapmak yerine tek bir bankadan hizmet talebinde bulunmanız çok daha mantıklı olacaktır. O halde Yeni İşe Girdim Kredi Alabilir miyim? sorusu bazı kriterlere göre bu şekilde yanıtlanmaktadır. Yapmanız gereken ilk şeyin kredi notunu yükseltmek olduğunu unutmayın.

Yeni İşe Girdim

Kredi notunuzun 1400’e yaklaşması durumunda gelirinize göre kredi alabilirsiniz. Bu miktar asgari ücretliler için 30 bin TL’ye kadar yükselebilmektedir. Kefil veya ipotek gösterilmesi durumunda bu rakamın artabileceğini unutmayın.

Bankalara yapılacak kredi başvurularında incelenen ilk faktör, kredi notudur. Kredi notu düşük olanlar için de bazı imkânların olduğunu söyleyebiliriz. Yine kefil veya ipotek sayesinde kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ayrıca taşınmaz gayrimenkullerinizi ipotek ettirerek de düşük kredi notuyla hizmet alabilirsiniz. Dilerseniz Yeni İşe Girdim Kredi Alabilir miyim? sorusuyla ilgili olarak işlem yapmak istediğiniz bankayla görüşerek de kapsamlı bilgilere sahip olabilirsiniz. Genel olarak hizmet politikalarının tamamı kredi notu üzerinedir. Bu nedenle işe yeni girmenizin dışında kalan kriterlerde mutlaka kredi puanının yüksek olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru yapacağınız her bankadan ret yanıtı almaya devam edebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Borç Kapatma Kredisi ve Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *