«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. YAPI KREDİ SANAL POS NEDİR?

YAPI KREDİ SANAL POS NEDİR?

YAPI KREDİ SANAL POS NEDİR?

Yapı Kredi kullanıcıları için amaca yönelik farklı kampanyalar yapmaya devam ederken internet alışverişlerinde rahatlıkla kullanılabilen sanal pos hizmeti de vermektedir. Yapı Kredi Sanal pos ile ilgili merak edilen detaylar bu yazımızın konusunu oluşturmaktadır. Bu amaçla: “Yapı Kredi sanal pos nedir?” alt başlıklı yazımızda bu sanal ödeme sistemini açıklamaya çalışacağız. Sonrasında ise başvuru işlemleri ve sanal pos kullanımına dair ayrıntılardan bahsedeceğiz.

YAPI KREDİ SANAL POS

Yapı Kredi sanal pos son dönemde artan dijital eğilimin bir getirisi olarak sanal mağazalar tarafından kullanılmak üzere piyasaya sürülen bir ödeme sistemidir. “Yapı Kredi Sanal Pos Nedir?” diye merak edenler için biraz daha ayrıntılı anlatacak olursak: “İnternet sitelerinde yapılan alışverişlerde ödemelerin ürün sahibine iletilmesine yarayan sistemdir.”

YAPI KREDİ SANAL POS BAŞVURU

için öncelikle Yapı Kredi internet sayfası incelenmelidir. https://www.yapikredipos.com.tr/odeme-cozumlerimiz/sanal-pos.aspx adresi üzerinden sanal pos hakkında bilgi almak mümkün olmaktadır. https://www.yapikredipos.com.tr/uye-isyeri-hizmetleri/yapi-kredi-pos-basvuru-formu.aspx adresinden diyerek başvuru yapılabilmektedir. Başvuru formunda istenen bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak verilmesi önem taşımaktadır.

Yapı Kredi Sanal Pos Başvuru İçin İstenen Bilgiler

yapmak isteyenler karşılarına çıkacak olan formda adı altında şunları doldurmalıdır:

İşyeri Tabela Unvanı

İşyeri Ticari Nitelikteki Unvanı

Cep Telefonu Bilgisi

İş Yeri Adres bilgisi

Şehir

Yapı Kredi Pos müşterisiyim ( evet / hayır)

Elektronik posta adres bilgisi

Yetkili kişi adı soyadı

Vergi Numarası

İstenilen Poz cihazı türü (masa üstü, mobil, sanal)

Açıklama

Güvenlik kodu bilgileri doldurulmalıdır.

Bu form doldurma işleminden sonra gönder butonu tıklanarak Yapı Kredi sanal pos başvuru işlemi yapılmaktadır.

YAPI KREDİ SANAL POS NEDİR?
yapı kredi sanal pos

YAPI KREDİ SANAL POS KULLANIMI

Yapı Kredi sanal pos kullanımı için birkaç ayrı panel bulunmaktadır. Bunun nedeni alınacak olan sanal posun niteliğidir. İşletmenin ihtiyaçlarına yönelik olarak seçilen Sanal pos türüne uygun ve entegre işlemlerinin kolaylıkla yapılabileceği bir Yapı Kredi sanal pos uygulaması alınmaktadır. Bilgisayar panelinden yönetim yapmayı sağlayan sistemde birçok avantajlı özellik de yer almaktadır. Bunlar bir sonraki alt başlığımızda açıklanmaktadır.

YAPI KREDİ SANAL POS AVANTAJLARI

Yapı Kredi sanal pos avantajları https://www.yapikredipos.com.tr/odeme-cozumlerimiz/sanal-pos.aspx linkinde şu şekilde yer almaktadır:

İşlem Statü sorgulama özelliği sayesinde POSNET üye işyerleri, sipariş numarası, üye iş yeri numarası ve terminal numarası bilgilerini gönderebilmektedir. Gönderdikleri bu bilgiler aracılığıyla işlemlerin durumunu, tutarını, tarihini, kayıt numarasını, sipariş numarasını ve onay kodunu kontrol edebilmektedir. Mutabakat ile ilgili yaşanan sorunların çözümünde bu sistem pratiklik sağlamaktadır.

Karma işlem özelliği sayesinde üye iş yerleri ödeme işlemlerinin bir kısmını World puan ile bir kısmını peşin ya da taksitli ödeyebilmektedir. Bu özellik işlem sayısı çok fazla olan işletmeler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Dövizli sanal pos özelliği yurt dışından da ödeme almayı sağlamaktadır.

Sanal pos ileriye dönük işlem özelliği ile satışın gerçekleştirilmek istenen tarihe yönelik bir atama yapmak mümkündür. İleri tarihli bir ödeme girileceğine yönelik kayıt oluşturularak istenen tarihte ödeme alınması mümkün olmaktadır.

Text rapor uygulaması kullanan Yapı Kredi Sanal pos sayesinde Yapı Kredi üyeleri excell’deki satır sınırlaması problemi ile karşı karşıya kalmamaktadır.

SSL şifrelemesi ile tam güvenlik sağlayan sistem taksitli satışlar yapmayı olanaklı kılmaktadır.

3D SECURE özelliği sayesinde alışveriş sırasında müşterilerin cep telefonuna kod göndererek onay istemektedir. Bu da müşterilerin yerine başka kişilerin alışveriş yapmasının önüne geçmektedir.

Daha fazla bilgi için Yapı Kredi internet sayfası https://www.yapikredi.com.tr/ üzerinden araştırma yapmak mümkündür.

- Bir önceki yazımız olan GARANTİ SANAL POS başlıklı makalemizde garanti bankası hesabı, garanti sanal pos başvuru ve garanti sanal pos için üye iş yeri başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *