Ana sayfa / BANKACILIK / Yapı Kredi POS Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Yapı Kredi POS Avantajları

Yapı Kredi POS Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Yapı Kredi POS Avantajları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

POS cihazı, banka ve kredi kartları ile işlem yapılabilmesini mümkün hale getiren cihazlardır. Kredi ya da banka kartı kullanan kişiler alışveriş yaparken ve günlük ihtiyaçlarını karşılarken POS cihazlarından faydalanır. İşletmeler verdikleri hizmetin karşılığını kredi ve banka kartı ile ödeme şeklinde alabilmek için POS cihazına ihtiyaç duyar. Bu nedenle bankalar müşterilerine kolaylık sağlamak ve günlük yaşamda kartların kullanımını uygun hale getirmek için POS hizmeti verir. Yapı Kredi POS hizmeti ile esnaf ve işletmeler, kredi ve banka kartları ile ödemelerini alarak nakit akışını dengede tutabilmektedir.

Yapı Kredi POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi POS Başvurusu yapıp POS sahibi olabilmek için şube, internet ya da telefon bankacılığından faydalanmanız gereklidir. İşletme veya esnaflar gerekli evrakları ile başvuru yaptığında kısa süre içerisinde kendilerine dönüş yapılmaktadır. Yapı Kredi POS başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir: İşletme vergi levhası, ticari sicil kaydı, işletme ruhsatnamesi, şirket imza sirküleri veya yönetici belgesi, başvuru yapan kişinin nüfus cüzdan fotokopisi, işletme ortaklı ise bütün ortakların kimlik fotokopisi, noter onaylı imza beyanı. Şube üzerinden yapılan başvurular eksiksiz bir şekilde başvuru esnasında şubeye teslim edilir. Ayrıca telefon ve internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurular esnasında ise bu belgelerin örneklerinin POS cihazı alım işlemi gerçekleşirken şubeye teslim etmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi POS Avantajları Nelerdir?

Yapı Kredi POS cihazının işletmelere ve kart sahiplerine birçok avantajı bulunmaktadır. İşletmeler Yapı Kredi kart sahiplerine farklı kampanyaları POS cihazı ile sunabilir. Yapı Kredi kart sahiplerine taksit ve puan kazandırma işlemi Yapı Kredi POS cihazı ile mümkündür. Yapı Kredi POS cihazı ile kredi ve banka kartı ile yapılan ödemeleri alabilir ve gelir-gider dengenizi denetleyebilirsiniz. Ayrıca firmanız hakkında detaylı raporlar hazırlatarak gelecek planları hazırlayabilir ve nakit akışını takip edebilirsiniz. Yapı Kredi POS Avans uygulaması ile ise işletmelere önemli bir artı kazandırmaktadır. POS Avans ile vadesiz ve faizsiz bir şekilde POS alacaklarınızı başka ödemeler için kullanabilirsiniz. Vadesi gelmeyen ve biriken miktarların para transferlerinde kullanılması işletmeler açısından sürekli bir nakit varlığı yaratmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Play Kart Nedir? Yapı Kredi Play Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Yapı Kredi Play Avantajları ve Yapı Kredi Play Kart Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir