Ana sayfa / BANKACILIK / Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yapı kredi bankasının müşterilerine sunmuş olduğu esnek hesap, hesabınızda para olmasa dahi müşterilerini zor durumda bırakmayarak, ödemelerini yapmalarını sağlamaktadır. Hesabınızda para olmadığı halde hesabınızdan para çekebilirsiniz ve diğer şahıslara ya da ödeme yapmanız gereken yerlere, ödeme yapabilirsiniz. Yapı kredi bankası, bu hizmeti müşterilerine sunmakla, müşterilerine çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yapı Kredi esnek hesap sayesinde, Yapı Kredi Bankasına vermiş olduğunuz, ödeme talimatı ile hesabınızda para olmasa dahi, Yapı Kredi Bankası, fatura, kira, telefon, elektrik ve su faturası gibi işlemlerinizi günüde ödeme yapmaktadır. Tabi bu hesabı açtığında, hesabınıza para aktarıncaya kadar, bankanın belirlemiş olduğu cüzi bir miktar faiz işlemektedir. Yapı Kredi Bankası bu hizmeti müşterilerinin memnuniyetini düşünerek yapmakta ve büyük kolaylıklar sunmaktadır. Bu sistem sayesinde müşterilerinin zor durumda kalmasını engellemektedir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Nasıl Açtırılır?

Yapı Kredi Esnek Hesap açtırabilmek için Yapı Kredi İnternet bankacılığı aracılığı ile ya da, Yapı Kredi Bankası Bankamatiklerinden, Yapı Kredi Bankası şubelerinden veya Yapı kredi telefon Bankacılığı aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak yapı kredi maaş müşterisi iseniz, bu hesap otomatikman açılmaktadır. Bu işleminizi maaş müşterisi değilseniz, nüfus kâğıdınızın fotokopisi ve gelir belgenizle, Yapı kredi şubelerinden yapa bilirsiniz. Bankanın verdiği esnek hesap hizmeti, müşterilerinin her zaman yanında yer alarak, müşterilerinin tüm nakit ihtiyaçlarını karşılamak için sisteme konmuş bir hizmettir.

Yapı Kredi esnek hesap
Yapı Kredi esnek hesap

Cebinizde nakitiniz hiç yok, nakit ihtiyacınızı karşılamak için ya eşten dosttan borç isteyeceksiniz, ya da acımasız tefecilerden çok yüksek faiz oranıyla, nakit almak zorunda kalacaksınız. İşte bu durumlara düşmemek için Yapı kredi bankasının siz kıymetli müşterilerine sunmuş olduğu, çok cüzi faiz oranlı, esnek hesap hizmetinden yararlana bilirsiniz. Esnek hesap başvurunuz onaylandıktan sonra, ödemeleriniz şayet hesabınızda paranız varsa öncelikle hesabınızdaki paradan ödenmektedir. Ancak hesabınızda paranız yoksa Yapı Kredi Bankası, sizi yarı yolda bırakmayarak, gerekli ödemelerinizi tam ödeme tarihinde yaparak sizi asla mağdur etmemektedir.

Esnek Hesap Nedir, Size Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Esnek Hesap, hesabınızda nakit olmasa dahi, kredi limitiniz kadar acil nakit, ödeme ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınızda her an yanınızda olan, Yapı Kredi Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu, kredili mevduat hesabıdır. Esnek hesap limitiniz sayesinde, doğrudan nakit para çekebilirsiniz, faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermiş iseniz, kredi limitinizden ödemelerinizi yapabilirsiniz, Yapı Kredi bankası kredi kartınız ile alışveriş yapmaya, hiç limitiniz olmasa bile devam edebilirisiniz. Yapı kredi Esnek Hesap limitinizi kullandığınızda, esnek hesap faiziniz, kullanılan gün ve kullanılan tutar üzerinden hesaplanarak ekstreniz aracılığı ile sizlere sunulur, esnek hesap limitinden kullanım olmadığı sürece, herhangi bir faiz ödeme durumu gerçekleşmez. Esnek hesap her türlü nakit ihtiyacınızı, limitiniz dâhilinde karşılamaktadır. Bu işlem sırasında sizden alacağı faiz oranını Yapı kredi telefon bankacılığı 444 0 444 numaralı hattını, arayarak öğrenebilirsiniz.

Bu Hizmetten Nasıl Yararlanacaksınız?

 Bu hizmetten yararlanabilmek için her hangi bir iş yerinde, ücretli çalışanların son maaş bordrosu, çalıştığı iş yerinden bordro alamayan çalışanlar için de, şirketin imza yetkisine sahip kişi tarafından imzalanmış ve onaylanmış, ücret belgesi getirmesi gerekmektedir. Bu belgeyle birlikte, noter tasdikli imza sirkülerini, Yapı Kredi Bankasının herhangi bir şubesine getirerek, başvuru formu doldurmaları istenmektedir. Serbest meslek çalışanları için ise son vergi levhasının fotokopisi gerekmektedir. Esnaflık yapıyorsanız veya ticaretle uğraşıyorsanız, Yapı Kredi Esnek Hesabınızı, çek defteriniz le de kullanabilirsiniz. Çekle yapacağınız her hangi bir alış veriş ödemeleriniz de, hesabınızda yeterli para kalmamış olsa dahi, ödemeniz için gerekli tutar, limitiniz dahilinde, esnek hesabınızdan ödene bilmektedir.

 

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde bonus kredi kartı ve garanti kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

İçindekiler1 ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?1.1 Atm Para Çekme Limiti 20191.2 Günlük Para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir