«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. Yapı Firmaları İzmir’de Büyük Projelere Hazırlanıyor

Yapı Firmaları İzmir’de Büyük Projelere Hazırlanıyor

Yapı Firmaları İzmir'de Büyük Projelere Hazırlanıyor

Yapı Firmaları İzmir’de proje üstüne proje gerçekleştiriyor. Türkiye’de büyük konut projelerine imza atan firmaların gözü İzmir’de. Folk Art Yapı, Kumko  Yapı, Teknik Yapı,  Nef  ve Dap Yapı gibi büyük firmalar İzmir’de projelerini gerçekleştiriyorlar. Bu sayede Ankara ve İstanbul gibi illerimizden göç alan İzmir modern yapılara kavuşup, çarpık kentleşmesi düzene girebilir. İstanbul – İzmir otobanı sayesinde özellikle İstanbul ‘lu vatandaşlarımızın yatırımları İzmir’e yoğunlaştı. Halihazırda 100’den fazla proje, Çiğli, Buca, Alsancak başta olmak üzere kentin önemli merkezlerinde hayata geçiyor. Büyük firmaların İzmir’e yönelmeleriyle birlikte, şehir beyaz yakalı göçüne uğradı. İzmir’in kaliteli konut talebi böylece artmaya başladı. İzmir’in ortalama metre kare fiyatı 2 bin 700 TL civarında seyrediyor. Metre kare fiyatlarındaki artış 2018’de de mutlaka devam edecektir.

İzmir’de Büyük Konut Projeleri

Yapı Firmaları İzmir'de Büyük Projelere Hazırlanıyor
Yapı Firmaları İzmir’de

Büyük inşaat firmaları, İzmir’in konut ihtiyacını karşılamak için büyük projeler üretmeye başladı. Bu projeler İzmirlilere ve İzmir’e yerleşmek isteyenlere büyük fırsatla sunuyor. Teknik Yapı’nın projesi Alsancak ‘ta yakında hayata geçecek. Proje; Emlak  Konut Gayrimenkul yatırım ortaklıklarına (GYO) ait İzmir Alsancak’ta bulunan 47 dönüm, iki parselden oluşan arazide gerçekleşecek. Arsa karşılığı gelir paylaşım ihalesi, 1 milyar  672 milyon TL’lik hasılat karşılığı yüzde 35 idare payı taahhüdü ile Teknik Yapı tarafında kazanıldı. Teknik Yapı, Alsancak’ta yapacağı karma projeden elde edeceği hasılattan 585 milyon TL’lik kısmı Emlak Konut  GYO’ya verecek. Teknik Yapı yetkilileri İzmir’de kaliteli ve güzel bir projeyi gerçekleştireceklerini belirtti.

Gayrimenkullere ve gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine, gayrimenkule dayalı haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilen, belirli projeleri gerçekleştirmek üzere adi ortaklık kurabilen, Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili Tebliği’nde izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen sermaye piyasası kurumlarıdır.

DAP Yapı, İstanbul’dan sonra Bornova İzmir’de ilk yatırımını gerçekleştirecek. Proje, 707 konut ve ticari alandan oluşuyor. DAP Holding, İzmir’de tek projeyle kalmayıp en az üç proje daha gerçekleştirmek istiyor. Yakında hayata geçmeye başlayacak projeler için 3 milyar TL yatırım planlanıyor.

Yapı Firmaları İzmir’de Hangi Semtleri Seçecek ? 

İzmir ‘in Bayraklı, Bornova, Çiğli, Çeşme, Gaziemir, Karşıyaka ve Menemen ilçelerinde emlak projeleri hız kesmeden bir bir hayata geçiyor.İstanbul Bomonti’de  bulunan Bomonti Bira Fabrikası’nın  tarihi yapıları, Doğuş Grubu işletmesinde kültür ve sanat  merkezi haline getirilmişti. Aynı konsept  Türkerler Holding tarafından İzmir Bomonti Bira Fabrikası’na da uygulanacak.  İzmir Bomonti Fabrikası’nın 45  dönümlük arazisinde bulunan 9  fabrika binası Türkerler Holding tarafından  restore edilip restoran, müze, açık hava ve cep sineması gibi sosyal ve sanatsal bir mekan haline  getiriliyor.

NEF ve SİNPAŞ İzmir’de

Yerli ve şehir dışı konut firmaları İzmir’de yeni projeler için yer arıyorlar. Bunlardan biri olan Nef, İstanbul dışına çıktı. 2016 yılında İstanbul dışında ilk projesi olan Nef Yalıkavak’dan sonra, 2018’de Nef Gölköy projesini Bodrum’da hayata geçirdi. İzmir, Bursa ve Ankara’da yeni projeler hedefliyor. Bir diğer firma Sinpaş yapı’da, Ankara, Denizli ve Bursa’dan sonra İzmir’de proje gerçekleştirmeyi hedefliyor.

- Bir önceki yazımız olan İnternetten Web Tasarım Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde internetten para kazanmak güvenli mi, internetten web sitesi yaparak para kazanma ve internetten web sitesi yaparak para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *