«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. VAKIFBANK’tan KOBİ’lere 1MİLYAR LİRALIK DESTEK!

VAKIFBANK’tan KOBİ’lere 1MİLYAR LİRALIK DESTEK!

VAKIFBANK'tan KOBİ'lere 1MİLYAR LİRALIK DESTEK!

VAKIFBANK’tan KOBİ’lere 1MİLYAR LİRALIK DESTEK!

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan;’ KOBİ’lere ‘Katma Değer Üreten İmalatçı- İhracatçı Kredisi’ kapsamında 1 milyar liralık yeni kaynak sunuyoruz’ açıklamasında bulundu.

VakıfBank’ tan yapılan açıklamaya göre Türkiye ekonomisine katma değer saplayan imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lerin nakit ihtiyacına çözüm üretmek amacıyla “Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi” kampanyası başlattı.

VakıfBank, ipotek teminatlı menkul kıymet (covered bond) programı kapsamında yurtdışından temin ettiği uzun vadeli yeni kaynağı imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lerin kullanımına sundu.
Açıklamada kampanyaya ilişkin görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu belirtti. VakıfBank’ın Katma Değer üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi’nden yıllık cirosu 25-40 milyon TL olan ve Yerli Malı Belgesine sahip imalatçı-ihracatçı şirketlerin faydalanabileceğini bildiren Özcan, işletmelerin 6 ay ödemesiz dönemli 60 aya kadar vadeyle aylık yüzde 1.45 faiz oranıyla toplam 1 milyar TL’lik bu krediyi kullanabileceğini ifade etti.

Özcan 2016 yılında kurdukları konut kredilerine dayalı ipotek teminatlı menkul kıymet (covered bond) programı kapsamında yurt içine ve yurt dışına Euro ve TL cinsinden çok başarılı ihraçlar gerçekleştirdiklerini ve bu alanda Türkiye’de lider konumda olduklarını kaydetti.

Yeni Ekonomi Programı’nda (YEP) üretim ve ihracat alanında yüksek katma değerli ürünlerin payının artırılmasının önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Özcan, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Milli ekonomimizin dönüşüm sürecinde KOBİ’lerimize her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Kısa bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığımızın öncülüğünde 13 bankanın katılımı ile oluşturulan KOBÜ Değer Kredisi’nde de en aktif bankalardan biriyiz.

Yeni kampanyamızla da imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lerimize önemli bir destek sağlayacağız. Kredi kampanyalarımızın yanı sıra her türlü finansal ihtiyaçlarında KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmaya devam edeceğiz.
Kaynak: AA

- Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler 2019 başlıklı makalemizde İKİNCİ EL VEYA SIFIR KM PEŞİNATSIZ TAKSİTLE ARABA ALMA ŞARTLARI 2019, İNTERNET ÜZERİNDEN SENETLE ARABA SATAN GÜVENİLİR SİTELER: ve PEŞİNATSIZ SENETLE ARABA SATAN GALERİLERİN LİSTESİ hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *