«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. VAKIFBANK SANAL KART

VAKIFBANK SANAL KART

VAKIFBANK SANAL KART

Vakıfbank vadeli hesap sahibi olan birçok kişi internet üzerinde daha güvenli ödeme yapabilmek için Vakıfbank sanal kart kullanmaktadır. Kredi kartına bağlı olarak işlev gösteren sanal kart ile ilgili açıklama, başvuru işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca sanal kart limit belirleme ve Vakıf bank sanal kart tercih edilme sebepleri gibi konuları da açıklamaya çalışacağız. Öncelikle: “Vakıf Sanal Kart Nedir?” sorusu ile başlayalım.

SANAL KART NEDİR?

Vakıfbank sanal kart işlemleri hakkında bilgi vermeyi amaçladığımız yazımızda bu kısımda bir tanımlama yapacağız. “?” sorusunun cevabı şu şekilde verilmektedir: Vakıfbank kredi kartına hesabına bağlı olarak tanımlanan ve kredi kartı mantığı ile işlem yapmaya yarayan sanal hesaba Vakıfbank sanal kart denilmektedir. Kredi kartı hesabına tanımlı olmasına rağmen kendine özgü bir kart numarası bulunması Vakıf sanal kart ile ilgili bir diğer ayrıntıdır. Ayrıca banka hesap bilgilerini vermeye gerek kalmaksızın işlem yapılabiliyor olması kullanıcıların kendini güvende hissetmesini sağlamaktadır. Kart işlevinden bahsettikten sonra, başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi verelim.

VAKIFBANK SANAL KART
VakıfBank’tan Sanal Kart Nasıl Alınır?

VAKIFBANK SANAL KART BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Vakıfbank sanal kart başvuru işlemleri için herkesin merak ettiği soru şudur: “?” Başvuru işlemleri iki şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan birincisi internet bankacılığı ya da cep bankacılığı olarak belirtilmektedir. İnternet bankacılığı hesabından giriş yapan kişiler Vakıfbank sanal kart oluştur seçeneği ile başvuru yapabilmektedir. İkinci seçenek ise Vakıfbank müşteri hizmetleri aracılığıyla sanal kart başvurusu oluşturmaktır. Kredi kartı bulunan kişiler tarafından yapılan bu başvuru oldukça hızlı bir şekilde sonuçlanmakta hatta aynı gün içinde kartın hesaba tanımlandığı görülmektedir. Başvuru onayı alındıktan ve kart numarası ile birlikte hesaba tanımlandıktan sonra kart limiti belirlenmektedir. Kart limiti belirleme işlemleri ise bir sonraki alt başlığımızda yer almaktadır.

VAKIFBANK SANAL KART LİMİTİ NASIL BELİRLENİR?

Vakıfbank sanal kart başvuru işlemi tamamlandıktan sonra sanal kart limiti belirlenerek kart kullanımı sağlanmaktadır. “Vakıfbank sanal kart limiti nasıl belirlenir?” sorusunun cevabı şöyle verilmektedir. Sanal kart sahibi Vakıfbank üyeleri, kartlarını aldıktan sonra sanal kart içine kredi kartlarından istedikleri kadar para yükleyebilmektedir. Vakıfbank sanal kart sıfır limit ile gelmektedir. Bunun nedeni ise internet ödemeleri öncesinde sadece harcanacak olan tutar kadar yatırım yapılmasının amaçlanmasıdır. Böylece internet alışverişlerinde hesaptan para çalınması mümkün olmamaktadır. Sadece ödeme yapılacağı zaman para yüklenmesi kart kullanıcılarının ödeme sonrasında kart içindeki paranın yabancılar tarafından kullanılmasını engellemektedir. Bir nevi banka hesap koruması niyetine kullanılan sanal kart fatura ya da taksit ödemelerinde de kolaylıkla kullanılmaktadır.

?

Vakıfbank’ın sanal kartı hakkında açıklamalara değindik. Sanal kart başvuru işlemlerinin nasıl yapılabileceğini anlattık. Vakıfbank sanal kart limit belirleme hakkında da bilgi verdik. Son olarak: “Vakıfbank sanal kart neden kullanılmalı?” sorusunun yanıtını verelim:

  • İnternette banka bilgilerini vermeye gerek kalmadan alışveriş ya da ödeme yapabilmek,
  • Yabancı kişilerin banka bilgilerine ulaşmasını engellemek
  • Kart kopyalama yöntemi ile banka kartları içinde yer alan limitlerin kullanılmasını engellemek için kullanılmalıdır.

Verdiğimiz bilgiler dışında merak ettiğiniz konular ile ilgili Vakıfbank müşteri hizmetlerinden bilgi almak mümkündür. Vakıfbank internet sitesi üzerinden de konu ile ilgili araştırma yapılabilmektedir. Ayrıca sadece sanal kart hakkında değil Vakıfbank kartları ve bankacılık işlemleri ile ilgili bilgi almak için de Vakıfbank web sitesi üzerinden inceleme yapmak mümkün olmaktadır.

 

- Bir önceki yazımız olan TEB SANAL KART başlıklı makalemizde teb sanal kart başvuru nasıl yapılır, teb sanal kart limiti nasıl belirlenir ve teb sanal kart neden kullanılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *