«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Krediye ihtiyaç duyan ancak hangi banka ile çalışacağı konusunda kararsız kalan kişilerin ikilemde kalma nedeni bankaların faiz oranları ve vade seçenekleridir. Vade seçeneklerinin az, faizlerin ise yüksek olması kişilerin kararsız kalmasına sebebiyet vermektedir. Bu noktada ise Vakıfbank devreye girmekte ve kişilere düşük faiz oranları ile avantaj sağlamaktadır. 48 aya kadar vade seçeneği sunan Vakıfbank müşterileri ise ? sorusunu sıkça sormaktadır. Vakıfbank’tan kredi kullanmak ve kredi başvuru kanallarını öğrenmek isteyenler için detaylar ise aşağıda yer almaktadır.

Vakıfbank

Vakıfbank kredi başvurusu nasıl yapılır? diye merak eden kişiler şubelerden hızlı bir şekilde başvuru yapabilmektedir. Bu noktada yapılması gereken en yakın Vakıfbank şubesine kimlik ile birlikte başvuruda bulunmaktır. Kimliklerini ibraz eden müşterilere kaç ay vade ile ne kadar kredi istedikleri sorulmakta ve sisteme kredi girişleri yapılmaktadır. Devlet bankası olan Vakıfbank, aylık gelir belgelenmesini talep edeceğinden dolayı maaş bordrosu ya da gelir belgesi talep etmektedir. Müşterilerin şubelere bu belgeler ile gitmeleri de büyük avantaj sağlayacaktır. Kredi girişleri yapıldıktan sonra genel müdürlükler tarafından değerlendirmeler işlemleri sağlanmakta ve sonrasında onay durumu ile ilgili müşterilerin bilgilendirilmesi gerçekleştirilmektedir.

 Vakıfbank

Vakıfbank kredi başvurusu nasıl yapılır? sorusunu soran kişiler için bir diğer alternatif ise kısa mesaj ile kredi başvurusudur. Vakıfbank’tan kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilerin kredi yazdıktan sonra aylık gelir, kredi tutarı ve vade sayısını yazmaları, sonrasında ise 5724’e kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir. Kısa mesaj gönderimi sağlandıktan sonra ise ön onay sistemi ile değerlendirme yapılmakta ve müşteriler bu sistem sonucunda kredi kullanıp kullanamayacaklarını öğrenmektedir. Böylece nakit ihtiyaçları da hızlı bir şekilde karşılanabilmektedir.

Kısa mesaj ile gelen olumlu cevaplar kredinin kesin olarak kullanılabileceği anlamını taşımamaktadır. Bu nedenle derin incelemeler şubelerde yapılacağından dolayı olumlu kısa mesajın ardından müşterilerin bir şubeye uğramaları gerekmektedir. Müşteriler şubelerden kredi kullanıp kullanamayacaklarını öğrenmekte ve sonrasında nakit tutarlarını çekebilmektedir. Çekimler nakit yapılabileceği gibi havale ile de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *