«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Vakıfbank Burs Kartı İle İnternetten Alışveriş Yapılır Mı?

Vakıfbank Burs Kartı İle İnternetten Alışveriş Yapılır Mı?

Vakıfbank Burs Kartı İle İnternetten Alışveriş Yapılır Mı?

Hangi Kartlarla İnternetten Alışveriş Yapılır?

Vakıfbank burs kartı ile internetten alışveriş yapmak hemen her öğrencinin beklentisi haline geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılıksız olarak verilen PYBS bursları hakkında son dönemlerde ciddi bir gelişme yaşandı. konusunda Ziraat Bankası ile anlaşmasına son verem Milli Eğitim Bakanlığı, bu yeni kartları Vakıfbank bünyesinden temin edeceğini duyurdu. Sosyal Yardımlaşma ve Destek kartı olarak lanse edilip, üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı logosu barındıran yeni Vakıfbank bursluluk kartları 5 ile 12 sınıf arasında eğitim gören öğrencilere yapılan sınavda başarılı olmaları durumunda veriliyor. Bu kartların eski olanlarında yani Ziraat burs kartlarında internetten alışveriş yapma olanağı bulunuyordu. Ancak yeni Vakıfbank burs kartlarında bu olanak ne yazık ki bulunmuyor.

Yeni Vakıfbank Burs Kartı İle Neden İnternet Üzerinden Alışveriş Yapılamaz?

Bir kredi kartından veya burs kartından internet odaklı olarak alışveriş yapabilmeniz için kartın bunu destekleyen bir güvenlik kodu, CVC bulundurması gerekmektedir. Bu sizlerin internet ortamında daha güvenli olmasını sağlamak amacıyla kurulan bir sistemdir. Şifrenizi vermeden, sadece kartın maddi varlığını kullanarak kartın sizin tarafınızdan kullanıldığını kanıtlamaya yarayan bu sistem; yeni bursluluk kartları bünyesinde bulunmuyor. Kartın arka kısmında, beyaz şeridin sonunda yazan 3 haneli güvenlik kodu, alışverişi yapmanızı engelleyecek şekilde bulunmuyor.

Eski Kartı Olup, Vakıfbank Bursluluk Kartı Alanlar Eski Karttan İnternet Alışverişi Yapabilir Mi?

Bursluluk kartı ile internet alışverişi yapmak isteyen çocukların sayısı bir hayli artıyor. Bu sayının giderek artmasına nazaran ne yazık ki Vakıfbank tarafından dağıtılan kartlarla yapılabilecek hiçbir müdahale bulunmuyor. Ancak Ziraat Bankası burs kartına sahip olup, mevcut bursluluk hakkını alabilmesi maksadıyla Vakıfbank Milli Eğitim Bakanlığı banka kartı uygulamasına dahil olanlar eski kartlarını hesabı kapattırmadıkları sürece kullanabilirler. Elbette her Ziraat bursluluk kartı da bu özelliği taşımıyor. Kartın arka yüzünde ki beyaz şeridin sonunda 3 haneli numara yazıyorsa 444 0 000 numarasını arayarak hemen kartınızı internet alışverişine açtırıp kullanabilirsiniz. Son dönemlerde yenilenen Ziraat Bankkart ile lanse edilen son burs kartları, sadece Troy ödeme türünü desteklediği için bazı platformlarda sorun yaşayabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız E-Ticaret sitesinin “Troy” ödeme türüne ait damgayı bulunduruyor olmasına dikkat edin.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *