«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Ücretsiz Para Transferi Hizmeti Bankalar Arasında Yaygınlaşıyor!

Ücretsiz Para Transferi Hizmeti Bankalar Arasında Yaygınlaşıyor!

Ücretsiz Para Transferi Hizmeti Bankalar Arasında Yaygınlaşıyor!

Ücretsiz Para Transferi Hizmeti Başladı!

Ücretsiz para transferi hizmeti birçok banka tarafından taklit edilmeye başlandı. En Para tarafından ilk olarak ülkemize lanse edilen bu hizmet sonrasında, diğer büyük bankalarda müşteri kaybını önlemek için bu uygulamaya başladılar. QNB Finansbank çatısı altında işlem yapan En Para internet bankacılığı hizmetleri, müşterilerine hiçbir yaptırım olmaksızın birçok işlemi yapma olanağı sunuyor. Ayrıca bu sistemde henüz yenilerde kaldırılan kart aidatı uygulaması da yıllardır yoktu. Yani En Para sektöre girdiği ilk günden beri masrafsız bankacılık hizmetlerini konu olan bir vizyona sahipti. Kişilerin daha rahat ve ücretsiz olarak işlem yapmasına olanak sağlayan En Para, diğer dev bankalara ilham vermiş olmalı ki diğer bankalarda ücretsiz para gönderme gibi temel işlemleri kendi bünyelerine dahil ettiler. Bu işlemlerin ucuzlamasının ve yaygınlaşmasının nedenini yazımızın son paragrafında açıklayacağız.

Ücretsiz Para Gönderme Yapan Bankalar Hangileridir?

Ücretsiz para gönderme hizmeti sunana bankalar önceden tek bir başına duran En Para ile ifade ediliyordu. Ancak geçen zaman ve değişen şartlar ile birlikte bankaların tutumları da bir hayli değişti. Bankalar artık kaliteli ve ücretsiz odaklı hizmetlere yönelmiş durumda. Ücretsiz para gönderme hizmeti sunan bankaların başında her zaman olduğu gibi En Para geliyor. Bunun hemen ardından yenilerde hizmetini duyuran Garanti Bankası geliyor. Yine son dönemlerde ücretsiz hizmetlerle ön plana çıkan Albaraka bankası da gündemde. Halen ısrarcı olmayı karar kılan birçok kamu bankası bulunuyor. Ziraat ve Vakıf bankası bunların başında yer alırken, çok kısa bir süre içerisinde bunların da ücretsiz işlemlere fırsat vereceği tahmin ediliyor. gün geçtikçe sayısal olarak daha da artacak.

Bankalar Neden Bedava Para Gönderme Hizmeti Sunuyor?

sistemin değişimine ayak uyduruyorlar diyebiliriz. Bankalar eskisi gibi insan gücüne dayalı bir sistem ile paraları idare etmiyor. Bankaların şu günlerde yaptıkları hemen her işlem temelde bilgisayar üzerinden temin ediliyor. Bankaların bu tutumları karşısında bedava para gönderme hizmeti gündeme geliyor. İnsan gücünün ve masrafların bir hayli azaldığı şu günlerde, bankaların da biraz gerilemesi gerekir. Bu da tüketiciye yansır.

- Bir önceki yazımız olan Banka Çağrı Merkezleri İstediği Zaman Arama Yapabilir Mi? başlıklı makalemizde Bankadan gelen telefonlar ve gece arayan banka hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *