«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Türkiye’de En Yüksek Krediyi Veren Bankalar

Türkiye’de En Yüksek Krediyi Veren Bankalar

Türkiye’de En Yüksek Krediyi Veren Bankalar

Kredi kullanımı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de son derece yaygındır. Pek çok banka kredi kullanımı konusunda müşterilere avantaj sağlamaktadır. Müşteriler için önemli faktörler ise faiz oranının düşüklüğü ve elbette ki miktarın yüksekliğidir. Yüksek miktarda kredi veren bankaların her zaman daha çok tercih edildiği yadsınamaz bir gerçektir. Türkiye’de ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Türkiye iş Bankası, Türkiye’nin en köklü ve en eski bankaları arasında yer almaktadır. 100.000 TL tutarındaki kredisi ile İş Bankası, Türkiye’de en yüksek krediyi veren bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır. İhtiyaç kredisi kullanmak ve kısa ya da uzun vadeli nakit ihtiyacını karşılamak isteyen müşteriler İş Bankası’ndan 100.000 TL 48 ay vadeli kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. %1.59 faiz oranı ile müşterilerine kolaylık sağlayan Türkiye İş Bankası yarı devlet yarı özel olması neden ile de tercih edilmektedir. Ayrıca, 100.000 TL için İş Bankası müşterilerinden herhangi bir kredi tahsis ücreti de talep etmemektedir.

Türkiye’de en yüksek krediyi veren bankalar arasında Garanti Bankası da ön sıralarda yer almaktadır. 100.000 TL tutarındaki krediyi %1.74 faiz oranı ile sunan Garanti Bankası, müşterilerinden 525 TL kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Hızlı ve güvenilir bir banka olması neden ile de müşterisi oldukça fazla olan Garanti Bankası her müşteriye de kredi kullandırmamaktadır. Garanti Bankası’ndan kredi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşterilerin en az 1500 kredi puanına da sahip olmaları gerekmektedir.

100.000 TL tutarındaki kredi seçeneği ile en yüksek kredi veren bankalar arasında yer alan Alternatifbank, %1.98 faiz oranı ile müşterilerini karşılamaktadır. Ayrıca, bu tutar için 500 TL kredi tahsis ücreti alan Alternatifbank, uzun vadeli ödeme planları ile müşterilere kolaylık sağlamaktadır. Müşteriler 3 ile 48 ay arası vade seçeneklerinden birini tercih ederek ödemelerini yapabilmekte ve nakit ihtiyaçlarını da en hızlı şekilde karşılayabilmektedir.

Tüm bu bankalar aracılığı ile kredi kullanımı sağlayabilmek için bahsi geçen bankaların en yakın şubelerine müracaat etmek yeterli olmaktadır. Başvuru esnasında talep edilen evraklar ise bankalara göre farklılık göstermektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *