«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Turkcell Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Turkcell Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Turkcell Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Banka kredileri acil ve toplu nakit ihtiyacı durumlarında son derece kurtarıcı olsa da ne yazık ki bankalar kredi notu düşük olan kişilere hizmet vermemektedir. Hali hazırda ülkemizde bu durumdan muzdarip olan kişilerin sayısı milyonlara ulaştığı için bahsi geçen bu kişiler  banka haricinde kredi veren yerlere ihtiyaç duymaktadır. Bu yerler arasında kredi danışmanlık firmaları ya da kredi veren şahıslar yer alsa da en güvenilir ve en makul seçenek faturalı hatta kredi veren yerlerdir. Bunlar arasında da en çok göze çarpan Turkcell hatta kredi olanağıdır.

Turkcell Hatta Kredi Başvurusu

Bu uygulama tamamen Turkcell’in faturaya ek kredi kampanyalarına bağlı olarak işlemektedir. Yapılacak olan kampanyada verilecek cihaz ne kadar pahalı ise o kadar yüksek tutarda kredi almanız mümkün olmaktadır. Adı geçen GSM operatörü de sık sık ve son derece kapsamlı kampanyalar yaptığı için “” adı altında nispeten yüksek tutarlarda kredi almanız mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda uygulanan aynı hattın üzerine birden fazla cihaz alma olanağı sayesinde yeri geldiğinde 30 bin Türk Lirasına varan tutarlarda almak mümkün olmaktadır.

Faturalı Hat Kullananlara Kredi

Turkcell hatta kredi ‘yi daha detaylı olarak açıklamamız gerekir ise tamamen faturaya ek cihaz almak yerine, parasına almaya dayanmaktadır. Ödemeleri de aylık olarak cep telefonu faturanıza yansıyacağı için tamamen kredi almış gibi olmaktasınız. Ancak bilmeniz gereken diğer bir detay söz konusu olan hizmeti karşılığında belli bir tutarda komisyon ödemeniz gerektiğidir. Bu komisyon oranı genel olarak yüzde on ile on beş aralığında farklılık göstermektedir. Tahsil edilme işlemi ise aldığınız cihazın parası ödenir iken, içinden kesinti yapılarak gerçekleşmektedir.

Bu konuyu daha net bir şekilde anlatmamız gerekir ise, söz gelimi 3 bin liralık bir cihazın ödemesi faturanıza yansıtıldı. Ancak faturalı hatta kredi veren telefonculardan bu tutarın tamamını almanız mümkün değildir. Çünkü komisyon kesintisi olacaktır. Ortalama yüzde on oranında komisyon ödemesi yapılacağı varsayılır ise elinize 2 bin 700 Türk Lirası geçecektir.  Böylece istediğiniz tutardaki krediyi tıpkı banka kredisi alır gibi, Turkcell nakit para olanağı sayesinde elde edebilmektesiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan Para Veren Kuyumcular Nerelerde Bulunur? başlıklı makalemizde kuyumcu kredisi, nakit para veren kuyumcular ve senetle altın veren yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *