«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Ticari Araç Kredisi Nasıl Alınır? Ticari Araç Kredisi Koşulları Nelerdir?

Ticari Araç Kredisi Nasıl Alınır? Ticari Araç Kredisi Koşulları Nelerdir?

Ticari Araç Kredisi Nasıl Alınır? Ticari Araç Kredisi Koşulları Nelerdir?

İşletmelerin kendi bünyesini geliştirmek ve büyümek adına bankalardan almakta oldukları kredilere ticari kredi adı verilebilir. İletmeler bu kredi adı altın da kendilerini geliştirmek ve daha iyi hizmet sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca bu kredi ile de borçlarını da ödeyebilecekleri bir imkân bulmaktadırlar. Bu krediden KOBİ ler ve büyük holdinge kadar ulaşan kurum ve kuruluşlar yararlanabilmektedir.

Kredi almak için öncelikle detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Bankaların sunduğu olanaklar farklı olacağı için en avantajlı olan kredi imkânı seçilmelidir. Bankalar sunduğu krediler olarak üç tür ürüne yer vermektedirler: kredili mevduat hesapları, rotatif krediler ve normal kredi ürünlerine yer vermektedirler.

  almada ise ilk koşul öncelikle bir firma sahibi olmaktır. Kredi için aranan diğer öncül koşullar ise;

  • Firmanın faaliyetine devam ediyor olması
  • Firmanın banka işlemlerinde herhangi engel teşkil edecek durumunun olmaması gerekmektedir.

Kredi işlemleri için bu öncelikli koşullar yerine getirilmesi ve krediyi alacak olan firmanın bu koşulları sağlaması gerekmektedir. Bankalar tarafından temin edilmesi istenilen evrak ve dosyalar belirlenen süre içerisinde zaman aşımına uğramadan teslim edilmesi gerekmektedir.

Ticari araç için kredi başvurusunda gereken diğer evraklar:

  • Firmanın imza sirküleri
  • Vergi levhası
  • Resmî gazetesi
  • Firmanın kayıtlı bulunduğu ticaret odası kaydı hazır bulunması gerekmektedir.

Bu istenilen ön koşulların ve tamamlanması gereken evraklar genel olarak tüm bankalar tarafından talep edilmektedir.

Firmanızın bünyesini geliştirmek, işlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek, müşteri memnuniyetini artırmak, firmanızın kalite standartlarını artırmak ve borçlarınız da size yardımcı olabilmesi açısında kolayca ilgili bankalardan başvuru yağabilir ve size en uygun ticari araç kredisinden yararlanabilirsiniz.

Size en uygun taşıt ve yardımı sağlaması içinde başvuruda bulunduğunuz bankaların ilgili bölümlerinden danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz. Hem işinizi kolaylaştıracak en uygun aracı bulabilir hem de sizlere özel avantajlı tekliflerden yararlanabilirsiniz. Yine size sağlanacak olan finansman desteğini de bu yolla daha avantajlı hale getirebilir yeni tekliflerden haberdar olabilirsiniz. Hangi bankaya başvuru yapacağınız ise, ticari hesabınız bulunan ya da ticari amaçlı olarak taşıt kredisi başvurusu yapan bankalara göre şekillenecektir.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Direkt Mobil Uygulamadan Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde Akbank kredi notu öğrenme, Findeks Risk Raporu ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *