«
  1. Ana sayfa
  2. Devlet Destekleri
  3. Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği

Uluslararası pazarlarda rekabet edebilmeye olanak sağlayan yapıya kavuşulması için Ar-Ge ve yenilikçi projelerde teknolojik ürünlerin tanıtımının yapılabilmesi bununla beraber prototiplerin tanıtılabilmesi için yerleşik kuruluşlara destek olanağı sağlanması hedefleniyor. sayesinde hem yurtiçinde hem de yurtdışında gerekli şartlara zemin hazırlanabilmesi mümkün hale geliyor. Yurt içindeki tanıtım ve pazarlama desteğinde ve yurt dışında tanıtım ve pazarlama desteğinde farklı miktarlarda devlet desteği bulunuyor. Kısıtlı bütçeye sahip olanlar için özellikle doğru bir ilerleme kaydedebilmeyi beraberinde getiren destek sayesinde sunulmuş olan devlet desteği sayesinde başarılı sonuçlar alınabilmesi de mümkün kılınıyor.

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteğinden Kimler Yararlanabiliyor?

Ar-Ge faaliyetlerini yurt içinde olacak şekilde geliştiren

Ar-Ge personeli istihdamı gerçekleştiren (50 personel)

personelinin Ar-Ge Merkezi içerisinde çalıştığını gösteren fiziki kontrol yapmaya olanak sağlayan mekanizmalara sahip

Ar-Ge Merkezi’nin genel ihtiyaçları tanımlanmış olan Ar-Ge yenilik program ve projeleri bulunan

Anonim ve Limited şirket kategorisinde faaliyet gösteren, Ar-Ge Merkezlerinin ayrı bir birim olarak yer bulunduranlar yararlanabilme hakkına sahiptir.

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği Kapsamında Neler Sunuluyor?

Devlet tarafından ayrılan bütçeyle sunulan Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği kapsamında sunulan destekler belirlenmiş olan alanlarda sunuluyor.

Mevcut ürünün ya da ürün prototipin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla hazırlattırılması gerekliliği bulunan; broşür, katalog, etiket baskılı ve bandrollü elektronik depolama aygıtları

Fuarlar katılım için; stand kirası, stand dekorasyonu, standın yapımı, nakliye ve depolama giderleriyle beraber nakliye sigortası

Yurt dışı fuarlar için gümrük noktasında mevcut giderlerin karşılanması

E-ticaret sitelerine üyelikteki giderler

Teknolojik ürün veya prototipin tanımına yönelik olarak yazılı medyaya harcanacak giderler

Tanıtım ve pazarlama faaliyeti için seyahat gerçekleştirilirken, kuruluştan maksimum 2 çalışanın; yurt içinde 150 TL, yurt dışında 150 Dolar yol haricindeki giderler (en fazla 7 gün)

Seyahat bileti ücretleri, Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği olarak verilen destekler kapsamında yer alarak devlet bütçesi çatısı altında sağlanıyor.

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği
Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Devlet Desteği Programı Süresi Nedir?

Devlet desteği verilmiş olan projelerde olduğu gibi Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği programının da belirli bir süresi bulunuyor. Proje destek programı toplamda 12 ay süren bir program olmasıyla beraber bu sürenin ardından destek tamamlanmış olarak kabul edilir.

Destek üst limiti 150.000 TL olacak şekilde geri ödemesiz sağlanır.

  • Yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 100.000 TL
  • Yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 TL

Program kapsamında uygulanacak desteklerin oranı tüm bölgelerde %100 hesaplanır.

Pazarda rekabet edebilmeye olanak sağlayan Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteği (TEKNOPAZAR) ile yapılacak geliştirmeler sayesinde aynı zamanda geri ödeme bulunmadığından dolayı karlılık yakalayabilmeye de teşvik sağlanmış oluyor.

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Desteğine Başvurular Nasıl Yapılıyor?

TEKNOPAZAR devlet desteğini alabilmek için gerekli olarak belirlenmiş evrakların ilgili noktaya ulaştırılması gerekiyor. Proje veya prototiplerin incelenmesinin ardından uygunluk durumu onayı almış olanlar için destek sağlanıyor. Gerekli şartları bulunduran ve aynı zamanda onay almış olan projelere sağlanan destek için belirlenen tutarlarda geri ödemesiz olarak devlet tarafından proje-prototipe yönelik olarak teşvik gerçekleştiriliyor. Küçük ve orta ölçeğe sahip olan işletmelerin uluslar arası pazarda desteklenmelerinin sağlanmasıyla yeni girişimciler için de fırsat alanı oluşturulması hedef alınıyor. Yapılan başvuruların ardından gerekli işlem aşamalarının tamamlanması sonrasında en üst destek limitine kadar devlet desteği sağlanıyor.

- Bir önceki yazımız olan Küçükbaş Hayvancılık Desteği başlıklı makalemizde devlet küçükbaş hayvancılık desteği, IPARD programı ve küçükbaş hayvan teşviği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *