«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. TEB SANAL KART

TEB SANAL KART

TEB SANAL KART

TEB kredi kartı kullanan ve TEB Sanal Kart almak isteyen kişiler bu yazımız sizi yakından ilgilendirmekte… TEB Sanal kart kullanımı, sanal kartın ne olduğu, başvuru işlemlerine dair detaylar yazımızın içinde yer almaktadır. Ayrıca sanal kart limit belirleme ve sanal kart kullanımının neden gerektiği de bu yazı içinde yer bulmaktadır. O zaman ilk önce “?” sorusunun cevabı ile başlayalım.

TEB SANAL KART NEDİR?

Teb kullanıcısı olup bir kredi kartına sahip olanlar ancak internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanın yollarını arayanlar için sanal kart en uygun seçenektir. Güvenilir ödeme yöntemi olarak belirtilen Teb sanal kart  aynı kredi kartı gibi kullanılmaya müsaittir. Yani bir kart numarası ile birlikte alışveriş ya da ödeme yapmak için kullanılmaktadır. Ancak gerçekte var olan bir kart değildir. Sadece kredi kartına bağlı olarak açılmış ikinci bir hesaptır. kendine ait bir kart numarası yani sanal kimliği bulunmaktadır. Bu sayede internet üzerinden kart içindeki paranın gasp edilmesinden korkmadan işlem yapmak mümkün olmaktadır. Sanal kartın nasıl bu kadar güvenilir olduğu ve neden tercih edilmesi gerektiği yazımızın ilerleyen kısmında anlatılacaktır. Şimdi başvuru işlemleri hakkındaki detaylara yer verelim.  

TEB SANAL KART
TEB’den Sanal Kart Nasıl Alınır?

TEB SANAL KART BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Teb Sanal kart tanımına yer verdikten ve kullanım kolaylığından bahsettikten sonra başvuru işlemlerini nasıl yapılacağına da değinelim.

Teb sanal kart başvuru için iki farklı yöntemden biri tercih edilebilmektedir. Bunlardan bir tanesi internet bankacılığı üzerinden başvuru oluşturmak, ikincisi ise müşteri hizmetleri biriminden başvuru talebi oluşturmaktır. Bunlardan ilk yöntemi tercih edenler internet bankacılığı üzerinden hesaplarına giriş yaparak sanal kart oluştur seçeneğine tıklanmalıdır. Ardından başvuru oluşturulmakta ve kart kısa sürede hesaba tanımlanmaktadır. Müşteri hizmetleri birimi ile yapılacak olan görüşme neticesinde de talep alınmakta ve yine kısa sürede kartın hesaba tanımlanması sağlanmaktadır. Başvuru oluşturulup talep onaylandıktan sonra hesaba tanımlanan sanal kart için bir limit belirlenmektedir. Bu aşama içinde yer alan detaylar da bir sonraki başlığımız altında yer almaktadır.

TEB SANAL KART LİMİTİ NASIL BELİRLENİR?

Teb sanal kart kullanımı için bütün işlemler tamamlandıktan sonra sıra limit belirleme aşamasına gelmektedir. “?” diye merak edenler için şu şekilde açıklayabiliriz:

Teb sanal kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra kartınız sanal kart numarası ile birlikte hesabınıza tanımlanacaktır. Sonrasında sanal kartı kullanmak için kart içine para yüklemeniz gerekmektedir. Limit belirleme denilen şey, aslında sanal kart içine kredi kartı hesabınızdan aktardığınız para tutarıdır. Bu sabit bir limit olmayıp sadece internette yapılacak olan ödeme işlemleri öncesi harcanacak para tutarında olmaktadır.

?

Teb sanal kart ile ilgili özellikleri ve kullanım şeklini anlattık. Ancak yine de: “Teb Sanal Kart Neden Kullanılmalı?” diye düşünenler için maddeler halinde sıralayalım:

  • İnternette güvenilir bir alışveriş ya da ödeme yapabilmek için
  • İnternet üzerinden yapılan ödemeler sırasında kart numarası ele geçirilse bile banka bilgilerine ulaşımın engellenmesi için
  • İnternet ödemeleri sonucunda kart kopyalama gerçekleşse bile kredi kartı hesabına erişim bulunmadığı için dolandırıcılık işlemlerinin engellenmesi için kullanılmaktadır.

Teb sanal kart ile ilgili daha detaylı bilgi elde etmek için TEB Müşteri hizmetleri birimi ile görüşülmesi konu hakkında daha fazla bilgi alabilmeyi sağlamaktadır.

 

- Bir önceki yazımız olan İş Bankası Sanal kart Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde iş bankası sanal kart başvuru nasıl yapılır, iş bankası sanal kart limiti nasıl belirlenir ve iş bankası sanal kart neden kullanılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *