«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ve Taşıt Kredisi Kredi Miktarları

Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ve Taşıt Kredisi Kredi Miktarları

Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ve Taşıt Kredisi Kredi Miktarları

Çekebilirsiniz?

Sıfır ya da ikinci el araç satın almak isteyen tüketiciler, acil nakit ihtiyaçları için taşıt kredilerine başvurmaktadır. Bu nedenle bizler de taşıt kredisi faiz oranları konusunda sizlere kapsamlı bilgiler sunuyor olacağız. İlk olarak her bankanın kendine özgü bir faiz politikası bulunmaktadır. Bu yüzden çekilebilecek kredi tutarları da değişkenlik gösterebilir. Örneğin Finansbank’ta 200 bin TL’ye kadar taşıt kredisi çekebilirken, Fibabanka’dan 1 milyon TL’ye kadar taşıt kredisi alınabilir.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

faiz oranları aşağıdaki gibidir;

 • Yapı Kredi – %2,60
 • QNB Finansbank – %2,77
 • Denizbank – %3,90
 • Akbank – %2,78
 • Garanti Bankası – %2,85

Bu bankalara ek olarak Vakıfbank %2,99, HSBC %2,99, İş Bankası %3,00, TEB %2,65 ve Fibabanka %3,53 faiz oranıyla hizmet vermektedir. Taşıtını yenilemek ya da sıfır km bir araç almak isteyenler maksimum ve minimum kredi miktarlarına da dikkat etmelidir.

Taşıt Kredisi Kredi Miktarları

Taşıt kredisi almak isteyen tüketiciler her bankada sunulan farklı miktarlar üzerinden kredi çekebilir. Bu anlamda aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz;

 • Denizbank minimum 1000 TL – maksimum 100 bin TL
 • Garanti Bankası minimum 500 TL – maksimum 1 milyon TL
 • QNB Finansbank minimum 1000 TL – maksimum 200 bin TL
 • Yapı Kredi minimum 1000 TL – maksimum 1 milyon TL
 • Akbank minimum 2000 TL – maksimum 200 bin TL

Bu bankalara ek olarak Vakıfbank’tan 250 bin TL’ye, HSBC’den 200 bin TL’ye, İş bankasından 200 bin TL’ye, Fibabank ve TEB’den ise 1 milyon TL’ye kadar taşıt kredisi çekilebilmektedir. Elbette her banka kendi politikaları gereği maksimum tutarları belirli şartlara göre sunmaktadır. Bu nedenle kredi notunun önemli olduğu bilinmelidir. Ayrıca satın alınacak aracın, borç bitene kadar ipotek edildiğini de unutmamalısınız. Bankalar bu şekilde verdiği krediyi garanti altına alarak tüketicilere sunmaktadır. Başvuru belgeleri ise nüfus cüzdanı, ikametgah, gelir belgesi, noter satış sözleşmesi, ÖTV ödeme makbuzu ya da araç tesciline ilişkin geçici belge şeklinde sıralanmaktadır. Bütçenize uygun faiz oranını belirledikten sonra sizlerle paylaştığımız bankaların faiz oranları üzerinden hizmet alabilirsiniz. Ayrıca bankalar en az 3, en fazla 48 aya kadar vade imkanı tanımaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? başlıklı makalemizde Bankaların Konut Kredisi ve Konut Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *