«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Kredi kartı kullanan pek çok kişi nakit ihtiyaçlarını bu kartlar aracılığı ile karşılayabilmektedir. Kredi kartlarının en büyük avantajı ise taksitli nakit avans hizmeti sunuyor olmasıdır. Peki Taksitli nakit avans, kişilerin kredi kartları aracılığı ile hesaplarına belli tutarları aktarması ve bu tutarın karşılığını taksitler ile kredi kartına geri ödemesi anlamına gelmektedir.

Taksitli nakit avansın tutarı ise kredi kartının limitine ve bankanın belirlediği orana göre farklılık göstermektedir. ATM ya da müşteri hizmetleri yetkilileri aracılığı ile bu işlemler sağlanabilirken mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir.

Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Taksitli nakit avans nedir sorusunu soran kişiler, taksitli nakit avansın nasıl çekebileceğini de merak etmektedir. Kişiler bankamatiklerden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da müşteri hizmetlerinden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Taksitli nakit avans tutarı, kullanılabilir limit üzerinden belirlenmektedir. Genellikle kartın kullanılabilir limitinin % 70’i taksitli nakit avans için kullanılabilmektedir.

Belli bir tutar çekildikten sonra taksit sayısı belirlenmekte ve % 1,84 gibi bir faiz oranı ile çekilebilmektedir. Bu sayede kişiler çektikleri avansın üzerine bu oran kadar da faiz ödemektedir. Ödemelerin hesap kesim tarihi gelmeden önce bankaya düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede kişiler diledikleri zaman nakit ihtiyaçlarını kredi kartlarından karşılayabilmektedir.

Taksitli Nakit Avans ile Nakit Avans Arasındaki Fark Nedir?

Taksitli nakit avans nedir sorusunu soran kişiler, nakit avans ile taksitli nakit avans arasında ne gibi bir fark olduğunu da merak etmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi taksitli nakit avans belli bir taksit karşılığında kredi kartından çekilmekte ve belirlenen ay kadar geri ödenmektedir.

Nakit avans ise çekilen tutarın bir sonraki ay ödenmesi şeklinde sunulmaktadır. Örneğin; 500 TL taksitli nakit avans çeken bir kişi 5 ay taksit seçeneği ve faiz oranı ile 5 ayda geri ödeme sağlarken; 500 TL nakit avans çeken bir kişi 500 TL’nin tamamını bir sonraki ekstresinde ödemektedir. Taksitli nakit avans bu açıdan kullanıcılara daha çok avantaj sağlamaktadır. Bu sebeple de daha çok tercih edilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Şekerbank Hasat Kart Ödeme Vadesi başlıklı makalemizde Şekerbank hasat kart kredi başvurusu, Şekerbank hasat kart kullanıcıları ve Şekerbank Hasat Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *