«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Sigortasız Kredi Çekebilir Miyim? Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi?

Sigortasız Kredi Çekebilir Miyim? Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi?

Sigortasız Kredi Çekebilir Miyim? Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi?

Bankaların sunduğu hizmetlerde bazı şartlar dikkat çekmektedir. Bu nedenle sigortasız kredi çekebilir miyim? sorusu da araştırılan konular arasındadır. Günümüzdeki bankalar sigorta durumuyla yakından ilgilenmektedir. Ayrıca çalışma durumunuzla ilgili olarak bazı belgeler bankalardan hizmet alırken talep edilecektir. Elbette bazı bankaların sigortasız kişilere kredi imkanı verdiği biliniyor ancak bu durumla ilgili de farklı şartlar ön plana çıkmaktadır. Örneğin daha önceden yasal takibe girmemiş ve kredi notu yüksek olan kişiler sigortasız kredi çekebilmektedir.

Sigortasız Nasıl Kredi Çekilir?

Sigortanız yoksa ve kredi çekmek istiyorsanız bu konuda öncelikle finansal geçmişiniz kontrol edilmektedir. Daha önceden kullandığınız kredileri ne şekilde ödediğinizin yanı sıra bankalara bir teminat gösterebilmeniz halinde sigortasız kredi imkanı veren bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Çünkü sigortasız kredi çekebilir miyim? sorusunun yanıtı sadece bu kriterlerle birlikte ‘evet’ olmaktadır. Eski tarihlerde kullandığınız kredi kartı veya kredi gibi ürünlerle ilgili bir sorun yaşamamış olmanız, sigortasız kredi çekmenizi sağlayabilecektir.

Sigortasız bireylerle beraber çalışmayanlar da bu konuda araştırma yapmaktadır. Çalışmayanların da belgeleyebileceği bir gelirinin olması halinde belirli miktarlarda kredi çekebileceğini söyleyebiliriz. Elbette bu miktar minimum düzeyde tutulacağı için her bankada farklı politikalarla sunulabilmektedir.

Çekebilir miyim?

Sigortasız tüketiciler kefil göstererek kredi çekebilmektedir. Bununla beraber size kefil olacak kişinin kredi notu yüksek olmalıdır. Ayrıca aynı durum kefil için de geçerlidir yani eski dönemlerdeki kredi ödemeleri incelenir ve daha sonra banka tarafından karar verilir. Bu süreçte sorun yaşamamak istiyorsanız, kefil olarak göstereceğiniz kişinin finansal geçmişi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. En azından kendisine sorarak bankalara yapacağınız başvurudan önce tedbirinizi alabilirsiniz.

Paylaştığımız bu bilgiler, sigortasız kredi çekebilir miyim? sorusuna verilecek olan yanıtlardır. Yapacağınız her araştırmada veya bankaya danışmanız halinde alacağınız bilgiler de bu şekilde olacaktır. Özet olarak, sigortasız kişiler de belirli kriterler çerçevesinde kredi çekebilir. Ayrıca kefil göstererek de kredi alabilir. Son olarak teminat göstererek rahatlıkla kredi talebinde bulunabilmektedir. Her bankanın bu konuda uyguladığı politika farklı olabilir. Bu yüzden ön görüşme yapmadan başvuru gerçekleştirmemenizi tavsiye ediyoruz.

- Bir önceki yazımız olan Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Borç Kapatma Kredisi ve Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *