Ana sayfa / KREDİLER / Sıfır Faizli Konut Kredisi Almanın Yolu Nedir?

Sıfır Faizli Konut Kredisi Almanın Yolu Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kime Sıfır Faizli Konut Kredisi Verilir?

Sıfır faizli konut kredisi hemen herkesin idealleri arasında yer almaktadır. Kredi çekmek isteyen hemen herkes, bankaların faiz oranlarını araştırır ve ona göre karar verir. Ülkemizde bazı durumlarda sıfır faizli krediler sunulabilmektedir. Bu kredilerin birçoğu finans kuruluşlarına bağlı olan yardım ve yatırım fonları tarafından finanse edilmektedir. Kurumlar ve şirket grupları da bazı durumlarda çalışanlarına sıfır faizli kredi olanakları sunabilmektedir. Ev almak için çekilen konut kredilerinde de aynı etki gözlenebilir. Konut kredilerinde ülkemiz ekonomi şartlarına bağlı olarak bazı olanaklar tanınmaktadır. Sıfır faizli konut kredisi ise bazı özel durumlu kişilere devlet ve özel yatırım fonlarının desteğiyle sunulmaktadır. İlk olarak şunu belirtelim. Hemen herkesin sıfır faizli konut kredisi almak gibi bir lüksü bulunmamaktadır. Bu krediler belli şartları taşıyan kişilere verilmektedir. Ülkemizde birden fazla fırsat kimi zaman bulunur, kimi zaman bulunmaz. Dilerseniz bu faizsiz konut kredileri konusuna daha yakından bakalım.

TOKİ Faizsiz Konut (Ev) Kredisi

TOKİ faizsiz konut kredisi 1 Mart 2017 tarihinde resmi gazete sayfalarında yerini almıştır. Bunun üzerine bu kredi de resmi kanallar aracılığıyla kabul edilmiş sayılır. Toplu Konut İdaresi başkanı tarafından yürütülen bu uygulama şu an için tek faizsiz ev kredisi fırsatı olarak bilinmektedir. Bu uygun kredi fırsatından faydalanabilecek olanlar şu şekildedir:

  • Terörle mücadele bünyesinde, yasal sınırlara ilişkin (3233 ve 3645 sayılı kanunlar ve ekleri) hayatını kaybeden ve şehit olan bireylerin aileleri,
  • Terörle mücadele bünyesinde malulen veya aslen yer alan, buna ek olarak sakatlanan veya yaralanan kişinin gerek kendisine gerekse de uygunsuz durumda ailesine,

Bu krediler kişi şehit olmuşsa, kişinin sorumlu olduğu kişilere yönelik olarak sunulmaktadır. Bu durumda ilk olarak kişinin eşi, sonrasında çocukları ve çocuklarına bağlı kişiler etkilenebilir. Eşi yaşıyorsa, hak direkt kişinin eşine verilmektedir.

Toplu Konut İdaresi İle Faizsiz Konut Kredisi Ne Kadar Alınır?

Toplu Konut İdaresi başkanı tarafından lanse edilen bu proje bünyesinde maksimum sınırlar bulunmaktadır. Yasaların ve kanunların belirttikleri vergi ve harcama sınırlarına göre bu miktar her sene güncellenmektedir. Bu miktarlar kişilerin ev alabilmeleri için güncellenir. Asıl amaç; vatan ve ülke sorunlarına istinaden üstün çaba gösterip, canından fedakârlık yapan kişilerin bu hayatta rahat olabilmeleridir.

Faizsiz konut kredisi miktarı son dönemlerde yapılan açıklamalara göre 114.000 TL olmuştur. Bu TOKİ bünyesinde yer alan konutlara yönelik olarak kullanılabilir. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde diğer unsurlar için de kullanılabilmektedir. Kişinin Toplu Konut İdaresi üzerinden yazılı başvuru yapması veya E-Devlet TOKİ kredisi sorgulama işlemini yapması yeterli olacaktır. Gerekli makamlar kişiye gerekli hizmeti sonuna kadar sunar. Bu süreçte devletin tarafınıza sunduğu olanakları iyi bilmeniz yeterli olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Cep Telefonu Kredisi Nasıl alınır? başlıklı makalemizde cep telefonu kredi başvurusu, Denizbank cep telefonu kredi başvuru ve Denizbank şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

İçindekiler1 Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri1.1 Kredi Kartını Nakde Çevirme 20191.2 Kredi Kartını Nakde Çeviren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir