«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Sicilim Bozuk Kredi Alabilir Miyim? Banka Sicili Düzeltme Yolları!

Sicilim Bozuk Kredi Alabilir Miyim? Banka Sicili Düzeltme Yolları!

Sicilim Bozuk Kredi Alabilir Miyim? Banka Sicili Düzeltme Yolları!

Ekonomik anlamda nakit ihtiyacı olan tüketicilerin bazı kriterlere bağlı olarak hizmet alamadığı bilinmektedir. Bu kriterlerin başında ise kredi notu düşüklüğü gelir. Aynı zamanda sicilin de bozulmasına neden olan bu durumla ilgili olarak sicilim bozuk kredi alabilir miyim? sorusu gündeme gelmektedir. Konuyla ilgili tüm detayları yazımızın devamından takip edebilir ve sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında sunacağımız bilgiler ışığında hareket edebilirsiniz.

Bozuk sicil, önceki tarihlerde bankalarla yaptığı işlemlerde sorun yaşayan veya ödemesini sürekli olarak geciktiren kişilerin sahip olduğu sicil durumudur. Yani bir tüketici kredi kartı veya kredi borcunu ödememiş ve yasal takip süreçleriyle karşılaşmış ise bu kişinin sicilinin bozuk olduğu anlaşılmaktadır. İşte bu yüzden sicilim bozuk kredi alabilir miyim sorusunun yanıtı aranmaktadır. Bu süreçte öncelikle borç kredisi alabilir ve tüm borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca yapılandırma kredileri de bu hizmet için sunulan imkanlardan biridir.

Bireylerin finansal geçmişi, bankalar için çok önemlidir. Her banka tüketicilerin geçmiş dönemlerdeki finansal faaliyetlerine bakarak hizmet sunmaktadır. Eğer siciliniz bozuk ise muhtemelen 1000 TL’ye kadar kredi çekme şansınız olabilir. Bazı bankalarda bu rakam 3000 TL’ye kadar da çıkabilmektedir.

Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirim?

Sicili bozuk olanlar bazı bankalardan hizmet alabilmektedir. Elbette her banka kredi notu düşük olan tüketicilere anında kredi vermez. Birtakım şartlar sunar ve bu şartların yerine getirilmesiyle beraber süreç başlar. Öncelikle sicili bozuk olana kredi veren bankalar Odeabank, Fibabanka, Alternatif Bank, Burgan Bank, TEB ve Aktifbank olarak sıralanmaktadır. Bu bankalarla iletişime geçerek ne şekilde hizmet alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yolları

Yazımızın başında belirttiğimiz üzere öncelikle borç kapatma kredisi alarak tüm boçlarınızı ödemeniz gerekiyor. Bu durumun ardından sicilim bozuk kredi alabilir miyim? sorusunun yanıtı elbette ‘evet’ olacaktır. Ayrıca hala borç ödüyorsanız, borcunuzun ödeme tarihi gelmeden tahsilatını gerçekleştirerek sicilinizi düzeltmeye başlayabilirsiniz. Kredi notunun bu anlamda oldukça önemi vardır. Hatta farklı kurumlardan yapacağınız alışverişlerde de kredi puanınıza bakılmaktadır. Tamda bu noktada borçlarınızın tamamını kapattıktan sonra daha mantıklı bir şekilde bankalardan hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Bu yazı ekodurum.com‘a aittir.

- Bir önceki yazımız olan Borcumu 1 Ay Ödemezsem Ne Olur? Kredi Notum Düşer Mi? başlıklı makalemizde Kredi Borcu ve Kredi Notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *