Ana sayfa / KREDİLER / Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notu veya olumsuz banka geçmişi nedeniyle bankalardan hizmet alamayan tüketiciler farklı yöntemlere başvurabilmektedir. Bu konuda sicili bozuk olana kredi veren bankalar konusu araştırılmakta ve detaylı bilgilere sahip olunabilmektedir. Bununla beraber borç kapatma kredisi ve yapılandırma kredisi alarak nakit ihtiyaçlarını karşılayabilen tüketiciler bazı bankalarla iletişime geçerek hizmet alabilmektedir.

Yapılandırma ve borç kapatma kredisi, mevcut borçların kapanmasına yönelik olarak sunulan kredilerdir. Bu kredileri kullanmadan yani mevcut borcunuzu kapatmadan kredi alamayabilirsiniz. Çünkü bankalar tamamen tüketicilerin finansal geçmişine göre hizmet vermeye devam etmektedir. Sicili bozuk olanlar bu anlamda bankaların vereceği karara göre 1000 ile 3000 TL arasında kredi şansı sunabilir. Elbette bu miktarı belirleyecek olan tek kurum bankalardır.

Bozuk Sicile Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk tüketicilere kredi veren bankalar günümüzde çok sayıdadır. Fakat ülkenin ileri gelen bankaları bu konuda yardımcı olmamakla beraber sicili bozuk olana kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

  • Alternatif Bank
  • Fibabanka
  • Odeabank
  • Burgan Bank
  • Aktif Bank
  • TEB

Bu bankalar günümüzde sicili bozuk tüketicilere kredi verebilmektedir. Yine de güncel olarak bilgi sahibi olmak için sizlerle paylaştığımız bu bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Hemen hemen her konuda tüketicilere yardımcı olan bu bankaların çeşitli kriterleri inceledikten sonra hizmet verdiğini söyleyebiliriz.

Banka Sicili Nasıl Düzeltilir?

Banka sicili bozuk olan tüketiciler yukarıda da belirtildiği gibi öncelikle borçlarının tamamını kapatmalıdır. Borç kapatıldıktan bir süre sonra daha hizmet alınamayacağı bilinmelidir. Çünkü bankalar mevcut borçların kapatılmasının ardından tüketicilerin yapacağı başvuruları takip etmektedir. Bu takip sırasında gerçekleştirilecek olan kredi kartı veya kredi başvuruları, kredi notunun düşmesine neden olacaktır. O halde sicili bozuk olana kredi veren bankalar sayesinde borçlar ödense bile bir süre bankalardan hizmet almamak doğru olacaktır.

Kredi notunun yükselmesi genel olarak bu süreçlere bağlıdır. Yani bir süre bankalardan hizmet almamak, hizmet alınsa dahi kredi kart veya kredi limitini düşük tutmak ve dönem borçlarını gününden önce ödemek önemlidir. Tüketiciler bu süreçlerle ilgili bankalardan çok daha detaylı bilgiler alabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Ve Kredi Kartı Borcu Kapatma başlıklı makalemizde Borç Kapatma Kredisi Sunan Bankalar ve Kredi Kartı Borçları için Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

borç kapatma kredisi veren bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Ve Kredi Kartı Borcu Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Bankalardan hizmet almak isteyen ancak kredi notunun düşük olması nedeniyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir