«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. Senetle Motor Satın Alınır mı ? Nereden Alınır?

Senetle Motor Satın Alınır mı ? Nereden Alınır?

Senetle Motor Satın Alınır mı ? Nereden Alınır?

Senetle Motor Satın Alınır mı ? Nereden Alınır?

 

Günümüz ekonomisinin dalgalanması ile vatandaşlar artık bazı temel ihtiyaçlarını senet ve benzeri yöntemlere baş vurarak almayı mantıklı görüyor. Bizde sizlere bu makalemizde senet ile motor satın alınabilir mi? Nelere dikkat etmeniz gerekli? Senet ile motor satan yerler var mıdır? Nerelerdir? Gibi soruları yanıtlayacağız.
Günümüz ekonomi piyasası sebebi ile nakit parayla motosiklet almak bir hayli zorlaşıyor. Ayrıca sicili bozuk kişilerin bankalar ile yaşadığı sorunlar ve bankaların bünyesindeki kurallar sebebiyle kredi çekmek göründüğü kadar kolay olmuyor. Bu sebeple bir diğer çözüm olarak senet ile taksit şeklinde motor satın almak vatandaşların ilgisini çekiyor.

Bilinenin aksine, senetle motor alma imkanınız bulunuyor. Genelde bulunduğunuz illerde yerel firmalar, senet karşılığında motor satışı yapabiliyor. Hiçbir bilgi ve belge istemeksizin sadece oturduğunuz adres ve gelir durumunuzu beyan ettiğiniz takdirinde senet karşılığında motor sahibi olabilirsiniz. Fakat bu sistemin de bilmeniz gereken belirli önemli noktaları var. Sizlere bunlardan bahsedelim.
Yapmanız gereken sadece doğru mağazayı tercih etmektir. Sizlere sunacağımız mağazalar ile görüşerek size en uygun fiyatını olan seçeneği değerlendirebilirsiniz.

◦       Senetle motor alırken kesinlikle imzalı boş senet vermeyiniz.
◦       Senette yer alan bütün hanelerin düzenlenmesi için aynı kalemin kullanılmış olması gerekiyor.
◦       Senet tazmininde hem rakam hem yazıyla değer gösteren yerleri doldurun.
◦       Senetle motor aldıktan sonra senedin üzerinde yazan tutarın önünü ve arkasını kapama işareti ile kapatın.
◦       Senedin bir fotokopisini mutlaka saklayın.
◦       Ödenen senetlerin üzerine ödendi diye şerh düşün ve senedi zarar görmediğinden emin olduğunuz bi yerde muhafaza ediniz.
◦       Motor senetlerini ödedikten sonra aldığınız senetlerin üzerindeki imzaların size ait olup olmadığını kesinlikle kontrol ediniz.

Senetle motor satın alırken belirli noktalara dikkat etmeniz durumunda herhangi bir problem yaşamazsınız. Her alışveriş çeşidinde olduğu gibi, senet ile alışveriş yaparken de bilinçli olmalı ve dolandırıcılık taktiklerinden kendinizi korumalısınız. Keza bu tarz işlemler yaptığını iddaa ederek çeşitli kişileri kandırmayı hedefleyen bir sürü kişi bulunmaktadır. Bu sebeple yapmanız gerekenleri sizlere listeledik.
◦       Kesinlikle boş senet imzalamayın. Çünkü boş senetler ileride sizin haberiniz olmadan farklı tutarlar yazılarak kullanılabilir ve ödemeniz gereken tutarın çok üzerinde bir tutar ödemek zorunda kalabilirsiniz.
◦       Senet düzenlenirken karşılıklı şeffaf olun. Senetler iki taraflı düzenleneceği için, senet düzenlemesi esnasında aklınıza takılan tüm soruları sorun. Hata olduğunu düşündüğünüz yerlerde uyarılarda bulunun, yanlış olduğunu düşündüğünüz bilgilerin düzeltilmesinde ısrarcı olun.
◦       Rakamlara dikkat edin. Senet üzerinde belirtilen motor bedelinin önü ve arkasının kapatılmasını ve daha sonra değiştirilmemesi için gerekli bütün önlemleri alın.
◦       Senetleri muhafaza edin. Senetlerin bir örneği mutlaka sizlerde bulunsun. Ödediğiniz senetleri ödedikçe elden teslim alın, senetleri asla bırakmayın.
◦       Senetleri kontrol edin. Senetlerin size ait olup olmadığını teslim alırken kontrol edin. Farklı senetler vererek sizin senedinizi ellerinde tutabilirler.

Senetle Motor Satın Alınır mı ? Nereden Alınır?
SENET İLE MOTOSİKLET ALMAK GÜVENİLİR MİDİR

◦       EVKUR: Evkur mağazaları da herkesin bildiği gibi senet ile alışveriş yapma imkanı sağlayan mağazaların başında gelmektedir. Fakat Evkur’un her mağazasında motor bulunmamaktadır. Bu sebepler evkur’un motor satan mağazalarını öğrenmeli ve bu şekilde alışverişe gitmelisiniz. Evkur’un hemen hemen her şehirde mağazası bulunduğu için adres bilgisi vermiyor. Google arama motorundan kendiniz adres sorgulaması yapabilirsiniz.
◦       SENET SEPET: Senet sepet mağazaları da, yeni kurulan alışveriş mağazalarıdır. Senet sepet mağazalarında birçok ürünü senet karşılığında alabilirsiniz. Normal motosiklet dışında bu mağazalardan bisiklet ve elektrikli bisiklet modellerini de senet ile alabilirsiniz. Senet sepet mağazaları yeni kurulmuş olmasına rağmen oldukça fazla tercih edilen mağazalardan biridir.
◦       YÖN AVM: YÖN AVM mağazaları da senet ile satış yapmaktadır. Türkiye’nin birçok ilinde mağazası bulunmaktadır ve neredeyse aradığınız çoğu ürünü bulabileceğiniz mağazalar arasında yer alır. Tüm ürünleri elden taksit ile alabilme imkanınız mevcut. Ancak son zamanlarda YÖN AVM bazı mağazalarından motor satışını durduğu için bu mağazanın iletişim numarasını ile görüşebilirsiniz. İletişim: 444 58 34

◦       MUTLU EVİM: Mutlu Evim’de sahibinden.com gibi sanal bir internet satış mağazasıdır. Bu web sitesi üzerinden senet eşya, senetle cep telefonu almanız mümkündür. Hatta site envanterinde motosiklet bile bulunmaktadır. Site içerisinde senetle motorsiklet, bisiklet, ATV, kaykay,scooter ve UTV alabilmeniz mümkün. Verilen senetler için en fazla 24 ay vade yapılmaktadır. Online alışveriş özelliği ile siparişiniz evinize kadar gönderilmektedir. Mutluevim.com internet sitesi üzerinden alışverişinizi yaptıktan sonra ödemelerinizi vade tarihinden itibaren en az 3 gün içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemelerinizi mutluevim şubelerine, anlaşmalı banka şubeleri veya kredi kartı ile ödeyerek yapabilirsiniz. Gününde ödemediğiniz motorsiklet taksitleri için %5 vade farkı uygulanmaktadır.
◦       MOTO FİNANS: Moto finans firması İstanbul içinde hizmet veren firmalardan birisidir. Ancak ilan sitesi üzerinden satış yaptıkları için direkt olarak iletişim kurabilir, ve tüm detayları öğrenebilirsiniz. Çeşitli taksit imkanları ile senet karşılığında motor satan mağazalar arasında yer alan moto finansın güncel olarak satışta 22 farklı motor modeli bulunmaktadır. motofinans.sahibinden.com sitesi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.
◦       ÇINAR MOTOR: Çınar motor da aynı şekilde diğer mağaza gibi internet üzerinden hizmet veren bir mağazadır ve senet ile alışveriş seçeneği bulunmaktadır. Aynı şekilde çeşitli ve güzel taksit seçenekleri ile müşterilerine hizmet veren Çınar Motor’un şuan aktif olarak 31 model motor imkanı bulunmaktadır.
cinarmotorsiklet.sahibinden.com adresinden ulaşabilirsiniz.
◦       POİNT MOTOR: Point motor, diğer sitelerin aksine kendi internet sitesi üzerinden hizmet veren bir bayidir. İnternet sitelerine giriş yaparak çeşitli motorlar hakkında bilgi alabilir ve güzel taksit imkanları ile istediğiniz motora sahip olabilirsiniz.
pointmotor.com sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.
◦       ACAR MOTORS: Acar motors da aynı şekilde Point mağazası gibi kendi internet sitesi üzerinden senet ile alışveriş imkanı suan bir bayidir. Acar motors aracılığı ile de internet üzerinden sorgulama yapabilir, senet karşılığında motor sahibi olabilirsiniz. Senet ile motor satan mağazalarda olduğu gibi acar motors da güzel taksit imkanları sunmaktadır.
acarmotors.net adresinden ulaşabilirsiniz

- Bir önceki yazımız olan HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019 başlıklı makalemizde HELAL KREDİ VEREN BANKALAR ve Helal Kredi Veren Bankalar Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *