«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketler

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketler

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketler

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketler

 

 

SENETLE KREDİ VEREN FAKTORİNG ŞİRKETLER

Öncelikle bilmeniz gereken şey tüm faktoring şirketler senet ile kredi vermiyor. Hatta ve hatta senet karşılığında elden taksit ile kredi veren faktoring firmaları bulmak o kadar da kolay değil. Senetle kredi veren kurumlar, bankalardan kredi kullanmakta zorlanan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu konuda hizmet veren çeşitli faktoring hizmetler bulunmaktadır. Senet karşılığında kredi veren faktoring şirketleri  u işle yasal olarak da gerçekleştirebilmektedir.

Kredi notu düşük olan, banka kredi ödemesi devam eden ancak tekrar krediye ihtiyaç duyan ya da kara listede olanlar, kredi başvurusunda bulunsalar bile genellikle ret cevabı alınmaktadır. İhtiyaçların giderilmesi için gerekli olan paraya sahip olmak için tek yol senetle kredi almak olabilir. Bu tercihi yapan kişilerin, güvenilir kurumlarla anlaşmaları gerekmektedir. Senetle kredi kullanımı, sık kullanılması tavsiye edilen bir borçlanma yöntemi değildir. Faktoring şirketleri BDDK tarafından denetlenen kurumlar oldukları için güvenilir şirketlerdir. Elden kredi veren yerler araştırılırken, Güvenilir olup olmadığı konusunda iyi bir araştırma yapmanız oldukça önemlidir.

Genel olarak bakıldığında faktoring şirketlerinden senetle elden taksitle kredi alamayabilirsiniz. Ancak yine de bu yazımızda yer alan en iyi faktoring şirketleri sizler için listeleyeceğiz. Hemen hemen her faktoring firmasının çalışma sistemi farklıdır. Bu sebeple başvuru yaparken kimlik,vergi levhası ve imza sirkülerini yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.
Öncelikle faktoring firmalarının sizi tanıması şirket olmalısınız.

Faktoring şirketleri 3 şekilde finansman hizmeti sunar. Bunlar; Alacak yönetimi, Tahsilat yönetimi, Nakit yönetimi. Buradan da anlayacağınız üzere faktoring Şirketleri daha çok tahsilat yönetimi amacı ile şirketler tarafından tercih edilmektedir. Şirketler senetli borçlarının tahsilatı için faktoring şirketlerine başvurarak Market ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilmektedirler. Senet ile kredi kullanmak için ise bizi ilgilendiren yöntem Nakit Yönetimi’dir. Bazı faktoring şirketleri Nakit Yönetimi adı altında senet karşılığında finansman hizmeti verebiliyor.

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketler

BDDK tarafından onaylanmış %100 resmi ve devlet denetimi altında olan faktoring şirketlerinin isimleri şunlardır:
◦       ABC Faktoring
◦       Arena Faktoring
◦       TEB  Faktoring
◦       Fiba Faktoring
◦       Halk Faktoring
◦       Garanti Faktoring
◦       TAM Faktoring
◦       MNG Faktoring
◦       Şirinoğlu Faktoring

 

Bankaların kredi kullanımı konusunda zaman zaman uyguladıkları sıkı politikalar, pek çok kişiyi bankada rı’nda kredi veren yerler aramaya itmektedir. Faktoring şirketleri bu anlamda en güvenilir ve en popüler yerlerden olmasına rağmen kredi verecek bir şirket bulmak o kadar da kolay değildir. Bu şirketlerden bir kredi kullanamayanlar, çeşitli kurumları ve işletmeleri araştırarak, senetle kredi kullanabilir. Faktoring şirketleri dışında büyük holdingler de kredi sağlayabilmektedir. Kredi kullanımı konusunda yeni yasal düzenlemelerin gelmesiyle birlikte, finans şirketleri de belirli kriterlerin sağlanması şartıyla kredi verebilmektedir. Bu kredilerde banka kredileri gibi faizle verilir. Holdingler de denetim altında olan yerler oldukları için bankalar kadar güvenilir hizmet alınabilir.

Holdingler tarafından sağlanan kredi, holdingin kendi bünyesinden verildiği için kısıtlı sayıda kişiye kredi kullandırabilmektedir. Bankalar dışında bir tercih olarak kullanılabilse de şartsız ve belgesiz bir kredi kullanımı söz konusu değildir. Finans şirketleri tarafından da ek bilgi ya da belge talebi gelmektedir. Kredi taleplerine olumlu bir geri dönüş alabilmek için şirketin geri ödeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını ikna edilmesi gerekebilir.

Büyük holdinglere ek olarak küçük işletmelerde senetle kredi verebilmektedir. Senetle para veren galeriler, taşıt kredisi için başvuruda bulunan ancak onay alamayan kişilerin en çok tercih ettiği işletmeler arasındadır. Bu galerilerde, araç müşterisinin yerine satıcı tarafından kredi çekilir ve senet imzalatılarak kredinin geri ödemesi müşteriden tahsil edilir. Galericiler, bu işlemden kar elde edebilmek için banka faiz oranına ek olarak kendileri de bir faiz oranı ekleyecektir. Avantajlı bir alışveriş olmasa da, kredi kullanamayanların tercih edebileceği bir yöntem olabilir. Galericiler gibi kuyumcular da senetle kredi verebilmektedir

UYARI: Sitemizde paylaştığımız veriler tamamen bilgi amaçlı olup, tavsiye niteliği taşımamaktadır. Vermiş olduğunuz bilgiler resmi istelerden de evlenmekte onu vermiş olduğunuz bilgiler resmi sitelerden derlenmekte olup, firmalar veya kişiler ile yaşadığınız sorunlarda ekodurum.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

- Bir önceki yazımız olan HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019 başlıklı makalemizde HELAL KREDİ VEREN BANKALAR ve Helal Kredi Veren Bankalar Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *