«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. SENETLE KREDİ NEREDEN ALINIR ?

SENETLE KREDİ NEREDEN ALINIR ?

SENETLE KREDİ NEREDEN ALINIR ?

Kredi notu düşük olanlar yada kara listeye girenler, bankalardan kredi kullanamamaktadırlar. Bu durumda olanlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar haricinde nerelerden kredi bulunur arayışı içine girmektedirler. Banka dışında borç para verenlerin bir kısmı ise senet karşılığı kredi vermektedir. Senetle kredi alınır mı?  ve Bu soruların cevabını yazımızda vermeye çalışacağız.

Daha önce yazdığımız  “Banka Dışında Borç Veren Yerler ve Şartları” yazımızı da okuyabilirsiniz.

SENETLE KREDİ NEREDEN ALINIR ?

SENETLE KREDİ NEREDEN VEYA KİMDEN ALINIR?

Kara listede olup bankalardan kredi çekemeyenelere senet karşılığı borç veren yerler yada kişile vardır. Senetle borç veren yerler veya kişiler hakkında herkesin ilk başta aklına kötü şeyler gelir. Aslında gelmelidir de! Çünkü senetle borç veren yasadışı yerler de bulunmaktadır. Bunlara tefeciler denir. Tefeciler çok yüksek komisyonlarla borç verir. Değişik taktik ve yöntemleri ile insanları ikna ederler. Yasadışı çalışan bu kişiler suç işlerler. Ülkemizde tefecilik yapmak suçtur. Biz bu yazımızda yasal yollardan borç alabileceğiniz finans kurumlar ve faktöringler hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın detaylarında bunları bulabilirsiniz…

Senetle Kredi Alabileceğiniz Yasal Yerler?

Bu konuda güvenle başvurabileceğiniz kişi veya kurumlar şunlardır.

  • BDDK’ya bağlı borç veren kişi yada kurumlar
  • Vakıflar
  • Dernekler
  • Borç veren şirketler
  • Bazı hayırseverler

Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere birçok ilimizde senet karşılığı borç veren kişiler bulunur. Düşük faizle borç veren bu şahıslar genellikle kuyumculuk yaptığı için saydığımız illerin çarşılarında kendi dükkanlarında bulabilirsiniz. Alacağınız miktara göre kefil yada teminat isteyebilirler. Senetle kredi verebildikleri gibi senet karşılığında altında verebilirler.

KUYUMCUDAN SENETLE KREDİ ALINIR MI?

Ekonomik durumu kötü olanların kredi notu düşük ise bankalar kredi vermiyor. Bu durumuda olanlara kuyumcular yardımcı oluyor. Bu işi yapan kuyumcular 10 bin yada 20 bin TL civarı senetle kredi verebiliyor. Antalaya, İzmir, İstanbul ve Bursa gibi illerimizin meşhur çarşılarında kuyumculuk yapan bazı şahıslar 100 – 150 bin TL kredi bile verebiliyor. Kuyumculardan senetle veya kredi kartıyla altın alınıp ihtiyaç halinde paraya çevrilebiliyor.

MAĞAZADAN SENETLE KREDİ ALINIR MI?

Bir çok tanınmış beyaz eşya satıcısı mallarını senetle satarak daha sonra sattığı malları paraya çevirip size finansal destek sağlayabilir. Ne idiği belirsiz kişilerden internet üzerinden dolandırılmak yerine adresi ve yaptığı işi belli olan bu satıcılara güvenmek insanlara daha mantıklı geliyor. Beyaz eşya mağazalarının yanında benzin istasyonu sahipleri, telefon satış mağaza sahipleri de senetle kredi imkanı sunabiliyor.

Tekrar hatırlatmakta fayda var. Tefecilik yapmak suçtur. Tefecilik yapanlardan kanunsuz yollardan para çekerseniz hem suç işlemiş hemde çok yüksek komisyonlarda kredi almış olursunuz. Bu kadar ağır krediyi ödemede zorlanabilirsiniz.

FAKTORİNG FİRMALARINDAN KREDİ ALINIR MI?

SENETLE KREDİ NEREDEN ALINIR ?
Faktoring Firmalarından Senetle Kredi

Faktoring Nedir?

Karşılığında temlik alınarak, firmaların yurt içi ve yurt dışı vadeli alacakları için sunulan finansman yöntemidir.

Faktoring firmaları yasal çalışan firmalar olduğu için banka harici kredi sağlayan güvenli yöntemlerden biridir. Faktoring firmalarının istediği teminatları sağladığınızda ihtiyacınız olan krediyi kullanabilirsiniz. Biz size, açık adres ve isimlerle bu firmaları tanıtmayacağız. Bulunduğunuz illerde gerekli araştırmayı yaparak kendiniz de bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hangi Faktoring Firması ile Çalışmalıyım?

Öncelikle çevrenizde araştırma yapıp en eski ve en güvenilir firmaları bulmak gerekli. Kredi ihtiyacı olanlar kolaylıkla kredi çekmek istediklerinden, teminat konularında sıkıntı çıkaran firmaları tercih etmeyip kolay yollara başvuruyorlar. Ne yazık ki kolay yollarda dolandırıcılara çıkıyor.

HAYIRSEVERLERDEN KREDİ ALIN!

Çevrenizde zengin hayırseverler vardır. Durumunuzu anlatarak onlardan da yardım alabilirsiniz. Hatırlarsanız bundan 20 – 30 sene önce krediler ve kredi ürünleri yaygın değilken, ekonomik durumu iyi olan tanıdıklarımızdan topladığımız altınlarla ev yada araba alabiliyorduk. Artık çevremizde altını olan tanıdığımız kalmamış olabilir. Fakat parasal durumu iyi olan hayırseverlerden senetle kredi alınabilir.

Sayın okuyucular!

İçinde bulunulan ekonomik sıkıntılar, insanları kredilere ve kredi kartlarına yöneltmektedir. Bu finansal enstrümanlar iyi yönetilmediğinde,  bankaların kara listesine giriliyor. Ekonomik krizden çıkmak için tekrar para bulunması gerekiyor. Bu durumda alınacak en kötü karar tefecilere başvurmak yada internetteki dolandırıcıların ağına düşmek olur. Bizler ve bizim gibi; banka, finans ve ekonomi haberleri veren sitelere bile yüzlerce başvuru geliyor. İnternet bilgi alma alanıdır. Lütfen bilgi almak için sık sık soru sorun. Sakın telefon numaralarınızı yada banka iban numaralarınız paylaşmayın.

- Bir önceki yazımız olan 2018 Konut Kredisi Hangi Bankadan alınır? başlıklı makalemizde Konut Kredisi Faiz Seçenekleri Nelerdir?, Konut kredisi hangi bankadan kullanılır ve Konut Kredisi Kullanmak Avantajlı mıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *