«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Senetle Kredi Bulma Yöntemleri Nelerdir? Ne Kadar Para Bulunur?

Senetle Kredi Bulma Yöntemleri Nelerdir? Ne Kadar Para Bulunur?

Senetle Kredi Bulma Yöntemleri Nelerdir? Ne Kadar Para Bulunur?

Senetle Kredi Bulma

Bir anda ortaya çıkan nakit ihtiyaçlarını gidermek adına bireylerin neredeyse tamamı bankalardan destek almaktadırlar. Sunulan kredi paketleri sayesinde elden borç alma derdinden kurtulan kişiler, banka dışından da kolayca kredi bulabilecek durumdadır. Günümüzde kişilerin nakit ihtiyaçlarını giderdikleri yöntemlere baktığımızda, en az bankalar kadar güvenilen birçok finansal kuruluş olduğu da bilinmektedir. Bunların bir kısmı kişilere senetle kredi bulma imkanı sağlarken bir kısmı da doğrudan bankalar ile irtibat kurarak, kredi temini konusunda kişilere aracılık yapmaktadır. Ancak, farklı bankalar üzerinden kredi sağlanacağında kişilerin daha maliyetli bir ödeme yapacağı unutulmamalıdır. Çünkü, aracılık işlemi olacağından dolayı sizlerin yapacağı ödeme miktarı daha fazla olacaktır. Bunun nedeni de firmanın alacağı komisyondur.

Senetle kredi bulma alınabilecek olan yerlerin sayısı fazla olmasına rağmen, kişilerin bu konuda çok dikkatli olması ve özellikle de tefecilerden uzak durması gerekmektedir. Şuan internet üzerinden bile birçok mecrada kişilere kredi sağlanabileceği, bunun için kredi notu, banka sicili ve hatta gelir durumu şartı bile aranmadığından söz edilmektedir. Bunların büyük bir kısmı sanal tefecidir ve kişilerin kesinlikle bunlardan uzak durması gerekmektedir.

Senetle kredi almak isteyen kişilerin takip etmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • a başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer kredi notunuzun sınır seviyede olmasından dolayı kredi almanız zorlaşıyorsa, doğrudan bu firmalar üzerinden başvuru yaptığınızda daha kolay kredi almanız mümkündür. Eğer BDDK kayıtlı bir firmaya başvuruda bulunursanız, hiçbir şekilde senet imzalamanıza da gerek kalmayacaktır.
  • Bazı faktoring firmalarının da acil nakit ihtiyacı olan kişilere ellerinde bulunan senetler üzerinden destek olduğu bilinmektedir.
  • Ticaretle uğraşan ve belirli komisyon üzerinden kişilere senet karşılığı kredi veren kurumlara başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Döviz büroları ya da kuyumculardan da son dönemlerde birçok kişinin senet karşılığında altın ya da doğrudan nakit aldığı bilinmektedir.

Banka dışından düşük miktarda kredi almak isteyenlerin 2018 yılındaki asıl uğrak noktası ise, telefon üzerinden sağlanan kredilerdir. Eğer cep telefonu faturanız üzerinden telefon alabiliyorsanız, birçok firma sizlere telefon yerine nakit karşılığını vererek acil nakit ihtiyacınızı gidermede sizlere destek olabilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Şartları Nelerdir? Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Gayrimenkul Firmalarından Konut Kredisi, Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? ve Konut Kredisi Şartları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *