«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Konut Kredisi Ödeme Kolaylıkları ve Yöntemleri Nelerdir?

Konut Kredisi Ödeme Kolaylıkları ve Yöntemleri Nelerdir?

Konut Kredisi Ödeme Kolaylıkları ve Yöntemleri Nelerdir?

Bankalar her durumda ve ihtiyaç türüne göre çok çeşitli seçenekler halinde krediler vermekte. Faiz oranları, işsizlik sigortası ve hayat sigortası kiracı olanları ev sahibi yapabilmek için onların durumuna ve yaşına göre hesaplanmaktadır. yöntemlerini ele aldığımız zaman, sunulan faiz oranlarının yanı sıra sunulacak ödeme yöntemlerinin de etkisi olduğundan söz edebilir. Bu yöntemler, kişilerin peşinat ödeyip ödemeyecekleri, ödemeleri aylık mı yoksa belirli zaman aralıkları ile mi yapacaklarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Ne Kadar?

Kredi kullanmak istediğinizde faiz oranları, ücret tutarları, talep ettiğiniz kredi tutarının faizi, hayat sigortası o günün piyasa ve vade koşullarına göre değişiklik gösterip hesaplanır. Bankaların geneli para tutarını, faiz oranlarını, vade değiştirme seçeneklerini değiştirme haklarını gizli tutarlar. Yıllı faiz oranı, sigorta masrafları müşteri ve evin özelliğine göre değişiklik gösterir. Bankalar genelinde tahsis oranı ödenecek kredi miktarının 0,5% kadardır.

Konut kredilerinde ödeme seçenekleri oldukça farklıdır. Buna göre, kişilerin konut kredisinde elde edebileceği ödeme avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Sabit faizli konut kredisi
 • Azalan taksitli mortage kredisi
 • Ara ödemeli mortage kredisi
 • Standart konut kredisi
 • Evini değiştiren konut kredisi
 • Artan taksitli konut kredisi
 • Peşinatsız %100 konut kredisi
 • Ketsel dönüşüm kredisi

Ev Kredisi Hesaplama Öncesi Ne Yapılmalı?

Şeklinde bankalara göre değişiklik gösteren birçok kredi seçeneği bulunmaktadır. Kredi almayı düşünenler yapmadan önce bankaların faiz oranlarını araştırmalılar. Kredi almayı düşünen kişi kendi mali durumunu ve ödeme seçeneğini iyice inceleyip hesaplamalı ki daha sonrasında kötü bir durum yaşamasın. Bulunduğumuz bu dönemde peşin para ile ev sahibi olmak zor olsa da banka kredisi ile alımlarda da oldukça hesaplı ve dikkatli olunmalıdır. Ev kredisi sorgulama işlemini bankaya gidip yapmak zorunda değilsiniz. İnternet üzerinden bankaların sitelerine girerek de bu işlemleri rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Ev kredisi hesaplama ve ödeme seçenekleri yukarıdaki gibi olmasına rağmen, kişiler her bankadan aynı şekilde hizmet alamayacaktır. Kimi banka her dönemde seçimi size bırakırken, kimisi avantajlı ödeme seçeneklerini belirli dönemlere indirgemektedir. Bundan dolayı kredi kampanyalarını takip etmeli ve size en uygun olanını seçerek başvurmalısınız.

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Şartları Nelerdir? Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Gayrimenkul Firmalarından Konut Kredisi, Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? ve Konut Kredisi Şartları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *