«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Şekerbank Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Şekerbank Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Şekerbank Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Şekerbank, müşterisi olan ya da olmayan tüm vatandaşlara özel olarak ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi nakit imkanları sunuyor. Farklı kanallar üzerinden bu kredilere başvuru yaparak nakit ihtiyaçlarını kapatabilirsiniz. Başvuru yapan kişiler kimi durumlarda kredileri almaktan vazgeçebiliyor. Şekerbank Krediden Cayma işlemi için belli prosedürlerin uygulanması gerekiyor.

Bu gibi durumlarda yasal olarak krediden cayma hakkınız vardır. Krediden caymak isteyen bir kişi için önemli olan nokta, başvuruya kesin onayın verilip verilmediğidir. Şayet krediniz yalnızca ön başvuru aşamasında kaldıysa, iptal etmek için herhangi bir işlem yapmanıza bile gerek kalmaz. Zira sizler krediye kesin onayı vermediğiniz sürece Şekerbank kredinizi hazırlamaz.

Şekerbank İnternet Üzerinden Kredi İptali Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı sistemini kullanarak kredi başvurularını yapan kişiler, ön başvuru yapmış olacaktır. Bunun ardından banka şubesinden ya da telefon üzerinden krediye kesin onay vermeniz gerekir. İnternetten kredi başvurusu yapan bir kişi müşteri temsilcileri tarafından aranır. Eğer bu kişinin gelir durumunda ya da kredi sicilinde bir bozukluk yoksa, şubeye davet edilmeden kredisi telefonla onaylanır. Krediye kesin onay verdiyseniz, iptal işlemlerini yürütmek amacıyla direkt olarak banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Ancak ön başvuru aşamasındaysanız, Şekerbank Krediden Cayma için herhangi bir işleme gerek olmaz.

Şekerbank Kredi İptal Dilekçesi

için Şekerbank şubelerine gittiğiniz zaman bir iptal dilekçesi yazmanız istenir. Bu dilekçede gerekçesi ile birlikte krediyi iptal ettirmek istediğinizi beyan edersiniz. Bu dilekçeyi imzalayıp banka görevlisine verdiğiniz zaman krediniz iptal edilmiş olur. Sonrasında herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Geri Alınır mı?

Tüketici Kanunlarına göre bankanın sizlere verdiği krediyi 14 gün içerisinde geri iade edebilirsiniz. Bu süre içerisinde krediyi geri verdiğiniz zaman, ödediğiniz tüm dosya masraflarını geri alırsınız. Şayet bu 14 günlük süre geçtiyse, dosya masraflarını geri alabilmeniz mümkün değildir. Ayrıca bu süre içerisinde gerekli olan kredi faizini de banka sizlerden alacaktır. Bu konudaki tek istisna, ödenen eksper ücretlerine aittir. Konut kredisi ve taşıt kredilerinde ödenen eksper ücretlerini bankadan geri alabilmek mümkün olmayacaktır.

- Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Cazip Seçenekli Krediler, En çok tercih edilen bankalar ve En Kolay Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *