Ana sayfa / BANKACILIK / Şekerbank Kredi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Şekerbank Kredi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kredi çekmek pek çok insanın ihtiyaçlarını karşılayan ve kısa bir süre içinde geniş bir para havuzu oluşturmasına yarayan önemli finansal olayların başında geliyor. Krediler, genellikle bir banka ya da enstitü tarafından veriliyor olup, karşılığında belli aylara bölünmüş olan toplam tutarın ay bazında faiziyle birlikte ödenmesini içerir. Ülkemizin köklü kurumlarından Şekerbank’ta da kredi uygulamaları hayli yoğun bir şekilde devam etmektedir. Gerek çiftçiye yaptığı katkılar gerekse de çalışan insanlar için ayırdığı bütçeleriyle verdikleri kredilerle Şekerbank, bu açıdan en çok tercih edilen bankalardan biri olma özelliğini taşıyor. Şekerbank’tan kredi çekmeyi düşünüyorsanız, öncelikle Şekerbank kredi hesaplama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde toplamda ne kadarlık bir krediye ihtiyacınız olduğunu belirttikten sonra, kaç aylık bir taksitlendirme düşündüğünüzü de ekleyebilir ve sizin yerinize bankanın hesaplamasını yaptığı sonucu görebilirsiniz.

Şekerbank Kredi Hesaplama Nasıl Uygulanır?

İnsanlar genellikle kredi çekmeden önce, bankaya ne kadar geri ödeyeceklerine dair kesin ve sağlam bilgilere ulaşmak isterler. Bu da gayet anlaşılabilir bir arzu elbette. Şekerbank’ta müşterilerine bu hizmeti internet sitesi üzerinden kolaylıkla sunuyor. www.sekerbank.com.tr adresini ziyaret ederek, ‘Krediler’ bölümünden hangi çeşit krediyi almak istediğinizi tıkladıktan sonra hizmetten faydalanmaya başlayabilirsiniz. İster ihtiyaç ister konut isterseniz de taşıt kredilerinden faydalanmak amacıyla Şekerbank kredi hesaplama bölümünden kolaylıkla hizmet alabilirsiniz.

Örneğin diyelim ki Şekerbank’tan ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorsunuz. İstediğiniz meblağ ise 10.000 lira ve bir ay içinde maksimum bankaya geri ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarı ise 3.000 lira. Bu durumda bu bilgileri ve beraberinde, düşündüğünüz vade sayısını da girerek Şekerbank kredi hesaplamasından faydalanabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında sistemin sizin için öngördüğü sonuç şu olacaktır:

  • Ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı: 2,673,31 TL
  • Vade Sayısı: 4 Ay
  • Tahsis Ücreti: 50 TL
  • Geri Ödeyeceğiniz Toplam Tutar: 10,693.24

Şekerbank EkoKredi Hesaplama

Şekerbank’ın sunduğu ve en çok tercih edilen biri olan EkoKredi, daha temiz, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre yaratmak amacıyla enerjinin verimli kullanılmasına hizmet eden bir kredidir. Isıtma, yalıtım, verimli aydınlatma gibi konularda Şekerbank EkoKredi’ye başvurabilir ve yine ihtiyaç kredisinde olduğu gibi EkoKredi için de Şekerbank kredi hesaplama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Çıkartanlar Kimlerdir? Kredi Çıkartmak İçin Gerekli Olanlar Nelerdir? başlıklı makalemizde Kredi Çıkartanlar Kimlerdir? ve Kredi Çıkartanlara gerekli olan belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir