Ana sayfa / BANKACILIK / Şekerbank IBAN Sorgulama

Şekerbank IBAN Sorgulama

Şekerbank, 12 Ekim 1953 tarihinde Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş. ismiyle Eskişehir’de kurulmuştur. Yakın zamanda çok büyük işlere imza atarak adından sıkça söz ettirmeyi başaran bankalar arasında yerini korumaktadır. Türkiye’de binlerce şubesi bulunmakta olan Şekerbank, müşterilerine vermiş olduğu hizmet dolayısı ile en çok tercih edilen bankalardan birisi olma unvanını korumaktadır. IBAN, uluslararası para transferi sisteminin kısaltılmış halidir. Her banka müşterisine özel IBAN numarası belirlemektedir. Ancak bu IBAN numarası kredi kartları için geçerli değil, sadece banka hesap kartları için özel bir durumdur. IBAN sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusu sıkça sorulmaktadır.

IBAN Sorgulama

  • Şekerbank’ın resmi web adresinden IBAN sorgulayabilmek mümkün.
  • Hesabın açıldığı şubeye gidilerek IBAN numarası öğrenilebilmektedir.
  • Şekerbank Müşteri Hizmetlerini arayıp IBAN Sorgulaması yapılabilmektedir.
  • Cep telefonundan mesaj yaz bölümüne gelerek hesap numarasını yazıp 1953’e gönderip IBAN sorgulaması yapılabilmektedir.

IBAN Doğrulama

IBAN numarasının doğruluğunu kontrol etmek için Türkiye Bankalar Birliği resmi web adresine girmek gerekmektedir. IBAN numarasının doğruluğu bu web adresinden yapılmaktadır. Resmi web adresinden IBAN Doğrulama bölümüne gelerek IBAN numarasını boş kutucuğa yazmak gerekmektedir. Ardından doğrula butonuna basıldığında hesap sahibinin adı ve soyadı çıkmaktadır. Bu şekilde IBAN doğrulama işlemi yapılabilmektedir.

Ayrıca IBAN numarasının geçerlilik tarihide bu web adresinden takip edilebilir. Yurtdışı için yapılacak olan para transferleride de bir yanlışlık olmaması adına Türkiye Bankalar Birliği resmi web adresinden IBAN doğrulama işlemi gerçekleştirilebilir. Sorgula butonuna basıldığında kartın hangi bankaya ait olduğu öğrenilebilir ve IBAN numarası kolayca teyit edilebilir.

IBAN Numarasının Sunduğu Kolaylıklar

IBAN numarası yurtiçi ve yurtdışındaki para transferleri için hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde işlem yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede hesap numarasından kaynaklanmakta olan hatalı numaraları kontrol ederek doğru işlem yapılmasını sağlamaktadır. IBAN numarası Türkiye’de 26 rakamdan oluşmaktadır ve son 16 hanesi hesap numaranızı temsil etmektedir. IBAN numarası, EFT ve Havale gibi para transferleri için güven teşkil etmekle birlikte hızlı işlem yapılmasını sağlamaktadır. IBAN numarası kullanarak yapılacak olan para transferleri ile hata yapabilme riskini en aza indirebilmek mümkündür.

- Bir önceki yazımız olan Şekerbank Hasat Kart Ödeme Vadesi başlıklı makalemizde Şekerbank hasat kart kredi başvurusu, Şekerbank hasat kart kullanıcıları ve Şekerbank Hasat Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

yasal takibe ne zaman girerim

Yasal Takibe Ne Zaman Girerim? İhtarnameler Hangi Adrese Gönderilir?

Kredi kartı veya krediler için yasal takip süreçleri bulunmaktadır. Bu anlamda yasal takibe ne zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir