Ana sayfa / BANKACILIK / Şekerbank Hesaptan Cebe Uygulaması İle Para Gönderme!

Şekerbank Hesaptan Cebe Uygulaması İle Para Gönderme!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hesabı olmayan birine para göndermek isteyenler için Şekerbank tarafından büyük bir hizmet sunuluyor. Günümüzde internet üzerinden yapılan ticari anlaşmalar başta olmak üzere birçok farklı para transferi ihtiyacı gündeme gelmektedir. Bunlara daha farklı bir bakış açısı kazandırmak isteyen Şekerbank, son çıkardığı sistem ile hesap olmadan para göndermek isteyenlere yönelik bir sistem ile hizmet veriyor. Şekerbank hesaptan cebe uygulaması sayesinde, karşı tarafın hesabı olmasa bile belli kısıtlar içerisinde karşı tarafa direkt para gönderebilirsiniz. Buna ek olarak, bu para gönderme işleminde karşı tarafında işi çok kolay ve güvence altında. Kişilere devamlı bilgilendirme yoluyla ulaşım sağlayan sistem, karşılıklı tahsilat yapılması gereken durumlarda cankurtaran olarak görev yapıyor. Gönderilen parayı ATM’den çekmek isteyenlere yönelik olarak hizmet sunan bu sistem sayesinde, alıcı taraf gerekli doğrulamayı elde ettiği sürece ki bu banka tarafından para transferi yapıldığı anda iletilmektedir, istediği herhangi bir Şekerbank ATM’sinden parasını alabilir. Tüm detayları ve hizmet özelliklerini aşağıda anlattık.

Hesaptan Cebe Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Hesaptan Cebe Şekerbank bünyesinde uygulanan bir para gönderme türüdür. Bu işlemin temel işleyiş formatı şu şekildedir:

  • Şekerbank Mobil uygulamasını açın.
  • Sonrasında “Hesaptan Cebe” menüsüne giriş yapın.
  • Burada sizden bazı alıcı bilgileri istenecektir. Bu bilgiler:
    • TC kimlik Numarası
    • Telefon numarası (kesinlikle doğru olmalıdır.)
  • Sonrasında göndermek istediğiniz tutar sorulacaktır.
  • Bu sekmeye de göndermek istediğiniz parayı yazın.
  • İşleme onay verin.

Sonrasında hesabı olmayan birine mobilden para gönderme işlemi alıcı kısmına gitmektedir. Alıcı hükmünde bulunan kişiye ait olduğu belirtilen telefon numarasına ne kadar para gönderildiği bilgisi verilir. Sonrasında bir şifre gönderilir. Bu şifre ile en yakın Şekerbank ATM’sinden bu para çekme işlemi yapılabilir.

Şekerbank Hesaptan Cebe Ücreti Ne Kadar? En Fazla Ne Kadar Para Gönderilir?

Hesaptan cebe para gönderme hizmeti bünyesinde de belli başlı işlem sınırları bulunmaktadır. Böylesi bir para göndermesi işlemi karşılığında 12.5 TL ücret ödemeniz gerekecektir. Bu sizlerin mevduat hesabınızdan ilgili tutara ek olarak kesilecektir. Hesaptan kartsız para gönderme işlemi için bir günde maksimum 2 tane işlem yapılabileceği bilgisi bulunmaktadır. Tek seferde maksimum 500 TL para gönderme işlemi yapmanıza izin veren sistem, bir tek TL bazında para gönderme olanağı tanımaktadır. Eğer bu tahsilat sırasında ters giden bir şey olursa, 444 7 878 numarasını arayarak destek alabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir