«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Şekerbank Dilekçe Örneği

Şekerbank Dilekçe Örneği

Şekerbank Dilekçe Örneği

Dilekçe, yüksek makamlara bir şikayet ya da bir isteği bildirmek, bilgi vermek veya duyurmak amacıyla resmi ve özel kurumlara yazılan yazı türüdür. Kişi dilekçe yazarken bazı kurallara dikkat etmelidir. Yazımızda bulunan ile bu kuralları kolaylıkla görebilirsiniz. Belirtilen hususlara dikkat ettiğiniz halde oluşturduğunuz yazı dilekçe olacaktır. Dilekçe el ya da bilgisayar ile yazılıyor ise; temiz bir kağıda veya bilgisayar sayfasına, siyah veya lacivert renk mürekkep kalem ile yazılmalıdır.

Makam adı ve makamın yeri, kağıdın ortasına yazılır. Makam adı ve yer adı büyük harfler ile yazılmalıdır. Satırbaşı yapılan dilekçede istek veya şikayet belirten niyet yazısı yazılarak; gereğini arz ederim, gereğinin yapılmasını arz ederim gibi cümleler ile bitirmek doğru olacaktır. Dilekçe yazıldıktan sonra, sağ alt köşeye kişi imzasını atar. İmzanın alt satırına ise ad soyad yazılır. Dilekçenin verileceği tarih, sağ üst veya sağ alt köşeye imzanın üzerine yazılır. Adres ise ad ve soyadın bulunduğu tarafın hizasında sol alt köşeye yazılır. Dilekçelerin bazılarında, ek belgelerin belirtilmesi gerekebilir. Bu yüzden ekler bölümü oluşturulmalıdır. Bu bölüm hemen adresin altında ekler adı ile belirtilir.

Birçok insan, çeşitli nedenler dolayısıyla banka hesaplarını kapatmak isterler. Bu tür nedenlerin pek fazla olmasıyla birlikte dilekçeler yazılır. Bazı durumlarda kabul edilmeyen banka dilekçelerinin sebebi, kişiden kişiye farklılık gösterir. Banka ile bir sorunu olmayan bireylerin dilekçeleri kabul edilir. Şekerbank dilekçe örneklerinden biri olan hesap kapatma dilekçesi için yapılması gereken birkaç süreç izlenmeli ve ona göre dilekçe yazılmalıdır.

?

İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık gibi şubeleri bulunan Şekerbank’a ulaşabilmek ve gerekli isteği yerine getirebilmek amacıyla birçok yolun olduğunu söylemek mümkündür. İnternet üzerinden banka hesabı kapatmak için Şekerbank’ın resmi sitesine giriş yapmak gereklidir. Ardından ”hesap opsiyonlarım” adlı yerden kişi istediği hesabı kapatabilir.

Telefon yoluyla hesap kapatmak isteyenler, Şekerbank’ın resmi sitesinde bulunan numara ile bankaya ulaşarak, güvenlik sorularını yanıtladıktan sonra müşteri hizmetlerine bağlanarak isteğini yerine getirebilir. Mobil bankacılıkla banka hesabını kapatmak için, ”hesap opsiyonlarım” adlı yerden kapatmak istenen hesap seçilir ve kapatılır. Son yöntem olarak kişi bunlardan hiçbirini kullanmıyor ise dilekçe yazarak Şekerbank şubesine gider ve dilekçeyi teslim eder. Ardından kişinin isteği yerine getirilir.

ŞEKERBANK T.A.Ş.

 

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Şekerbank ………….….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

Adres …./…./20..

 

Ad – Soyad

 

İmza

- Bir önceki yazımız olan Kredi Borcumu Ödeyemiyorum başlıklı makalemizde kredi borcumu ödeyemiyorum icra gelir mi, Kredi Borcunu Ödeyemeyenler Ne Yapmalı ve ödemezsem ne olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *