Ana sayfa / BANKACILIK / Şekerbank ATM Hizmetleri ve Şekerbank ATM Özellikleri Nelerdir?

Şekerbank ATM Hizmetleri ve Şekerbank ATM Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Şekerbank ATM hizmetleri tamamen diğer bankalar ile benzerlik göstermektedir. Kredi kartı veya ilgili bankaya ait banka kartı ile kolayca işlem yapmanıza olanak veren bu cihazlar, gelişen teknoloji ve iletişim birimleri sayesinde kartsız işlem yapmanıza da olanak tanımaktadır. Şekerbank ATM işlemleri arasında hemen her şey bulunuyor. Kredi kartınız ve banka kartınız başta olmak üzere yatırım fonlarına erişime varıncaya kadar hemen her türlü ekonomi temelli hizmeti bu ATM’ler bünyesinden alabilirsiniz. Bu içeriğimizde sizler için ATM işlem sınırlarını ve ücretlendirme detaylarını ileteceğiz. Bankaların kulvar sahibi olduğu ekonomi sektöründe, hemen her yapılan işlemin bedeli olmasa bile bazı 2. taraf bankalara yansıtılan işlemlerde ekstra komisyon tahsil edilmektedir. Bu gibi durumlar için de bankaların önceden sizlere sunduğu ortak ATM ücretleri bulunmaktadır. Birçok banka bünyesinde değişkenlik izleyen bu programlar, Şekerbank bünyesinde de farklı bir şekilde yorumlanmaktadır. Dilerseniz öncelikle işlem detaylarına, sonrasında ücretlendirme politikasına göz atalım.

Şekerbank ATM’sinden Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılabilir?

Şekerbank ATM hizmetleri konusunu fazla uzatmadan hemen detaylara geçip sonrasında açıklama yapmak istiyorum. İşte Şekerbank ATM’si bünyesinde yapabileceğiniz bankacılık ve döviz işlemleri şu şekildedir:

 • Para çekme/yatırma
 • Hesap bakiyesi sorgulama
 • Kredi kartı borcu sorgulama
 • Kredi kartı limiti sorgulama
 • Kredi kartından veya banka kartından para gönderme
 • Kredi başvurusunda bulunma
 • Mevcut fiziki döviz tutarını TL çevirme (Dolar ve Euro için geçerlidir.)

Şekerbank ATM para yatırma ve diğer işlemler ise kartsız olarak yapılabilmektedir. Bunun için ATM ekranında kart takmadan, sadece “giriş” tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Sonrasında ilgili bilgileri girip parayı makine haznesine yerleştirerek kolayca para gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Şekerbank Ortak ATM’den Para Çekme Ücreti, Kesintisi Ne Kadar?

Şekerbank Ortak ATM üzerinden işlem yapmanız durumunda sizlerin hesabından belli bir kesinti yapacaktır. Bu nedenle Ortak ATM hizmetlerinden yararlanmamak için en yakın Şekerbank şubesine gitmenizi öneriyoruz. Aksi takdirde aşağıda sizlere yansıtılan ücretlerin hesabınızdan kesilmesine neden olabilirsiniz. Şekerbank Ortak ATM kesintisi tamamen yasal bir uygulamadır. Bu ücretin geri tahsil edilmesi veya itiraz konusu söz konusu olamaz. Şekerbank kartları ile Ortak ATM olarak adlandırılan diğer banka ATM’lerinden işlem yapmanız durumunda aşağıdaki ücretler alınacaktır.

 • Bakiye sorgulama durumunda 0,27 TL ham ücret alınır. (Şekerbank bünyesinden Emekli maaşı alanlardan alınmaz.)
 • Para çekme durumunda ham haliyle 0.99 TL ücret alınmaktadır. (Emekli maaşını Şekerbank bünyesinden alanlar muaftır.)
 • Yurt dışında bulunan ATM’lerin tamamından yapılan para çekme işleminde 7.62 TL ücret alınmaktadır. (Döviz kuruna göre değişebilir.)
 • Yurt içinde şans oyunları için yapılan ATM bazlı harcamalarda ise KDV dâhil 0.99 TL gibi bir ücret alınmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir