«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Rentiva.com ile Haftalık Araç Kiralama Deneyin

Rentiva.com ile Haftalık Araç Kiralama Deneyin

Uzun dönem araç kiralamanın kısa dönem araç kiralamaya göre faydaları nelerdir? Bu yazımızda sizlere haftalık araç kiralama hakkında bilgiler verdik.

Rentiva.com ile Haftalık Araç Kiralama Deneyin

Rentiva ile Haftalık Araç Kiralama Deneyin

Günümüzde şirketler, şirket içerisinde kullanacakları araçlarını satın almak yerine kiralama yoluna gidiyor. Yıllık kiralık araçlar ile hem maliyeti düşürüyorlar hem de her sene araçları yenileyerek modayı korumuş oluyorlar. Bununla birlikte uzun dönemli araç kiralamanın faydalarını bireysel kullanıcılar da görmektedir.

Yapılan bir araştırmaya göre bireysel kullanıcılar uzun dönemli araç kiralama işlemlerinde en çok haftalık kiralık araç tercih ettikleri sonucuna varılmış. Bunun en büyük nedeni indirim olarak açıklanmış. Örnekle açıklamak gerekirse; “A kişisi 5 günlüğüne kiralayacağı araca 5 lira ödeyecek olsun. Aracı haftalık kiralarsa da indirim ile birlikte ödeyeceği ücret 5.2 lira olabiliyor.” Yani firmalar uzun dönemli kiralamalarda oldukça makul seviyelerde indirimler sağlamaktadir. Bu indirimleri normal firmalar da sağlayabilir. Fakat kişiden kişiye araç kiralama uygulamalarında bu indirimler daha makul seviyelerde bulunmaktadır.

Haftalık Kiralık Araç Fiyatları

Haftalık kiralık araçlar, günlük kiralık araçlara oranla daha uygun fiyatlarda olması nedeniyle daha çok tercih ediliyor. Bireysel kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen araç kiralama yöntemlerinden olan haftalık kiralama, aynı zamanda prodüksiyonlar tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Film ekipleri genel çekimler sırasında kullanılmak üzere kiraladıkları araçları genel olarak haftalık veya aylık olarak tercih etmektedir. Aylık kiralık araç, en çok film ekipleri tarafından tercih edilmektedir. 

Günümüzde bireysel kullanıcılar çalıştıkları ve mesaide oldukları için aylık kiralık arabaları çok fazla tercih etmemektedir. Diğer taraftan da en uzun araç kiralama süresi olan yıllık kiralamalar da kurumsal firmaların tercihleri arasındadır.

Haftalık kiralık araç fiyatları konusunda net olarak bir şey söyleyemeyiz. Arabanın marka ve modeline göre değişmekte olup sistemin en güzel yanı verilen indirim oranlarıdır. Yüzde 30’lara kadar varan indirimler alabilirsiniz.

Arabalı ayrıca kişiden kişiye araba kiralama uygulaması ile de mobil uygulama mağazalarında da yer alıyor. Arabalı mobil uygulamasını indirerek dilediğiniz yerden araç kiralama işlemini tamamlayabilirsiniz. Arabali.com üzerinden günlük kiralık araç, haftalık kiralık araç veya haftalık kiralık araç temin edebilirsiniz. Bu uygulama ile kiralayacağınız araçlar kişiden kişiye olduğu için de oldukça uygun fiyatlara modelli arabaları kiralayabilir ve binebilirsiniz.

Sizlerde https://rentiva.com ile kiralık araçlara bakabilir ve uygun fiyatlara araç kiralayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Schneider Electric ile yenilenebilir enerji kaynağı çözümleri başlıklı makalemizde Schneider Electric ve Yenilenebilir Enerji hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *