«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. PYBS Ziraat Bankası Kartları İnternet Bankacılığı Artık Kullanılabilir!

PYBS Ziraat Bankası Kartları İnternet Bankacılığı Artık Kullanılabilir!

PYBS Ziraat Bankası Kartları İnternet Bankacılığı Artık Kullanılabilir!

PYBS Ziraat Bankası Kartları Sahip Olma Şartları

PYBS Ziraat Bankası kartları ne olacak? diye soranlara müjdeli bir haberimiz var. Son dönem itibariyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen PYBS bursu, artık Vakıfbank sosyal yardım kartlarına verilmişti. Bunun üzerine eskiden kullanılmakta olan eski öğrencilerin kafasını karıştırmaya başladı. Buna büyük bir açıklama getiren Ziraat Bankası, henüz bu sene 18 yaşını dolduran öğrencilere büyük bir olanak sunuyor. Hem bu sayede üniversiteye yerleşen gençler de kolaylıkla özgür bir banka hesabına sahip olabilecekler. Ziraat Bankası burs kartlarının kullanıldığı dönemde, aynı şu sıralar Vakıfbank’ın öğrencilere izin vermediği gibi mobil bankacılık hizmeti öğrencilere sunulmuyordu. 12. sınıfı bitirip üniversiteye gitmeye hazırlanan öğrenciler bu kartların kapatılacağını sanırken, 18 yaşını dolduran öğrencilere bu kartların mobil bankacılı dahil hemen her türlü özelliği açılıyor. Eksi mobil bankacılık üzerinden rahatlıkla kullanılabilecek. Elbette bununla da sınırla değil. Eskiden burs aldığınız, şimdi boş boş duran kartlarınızla hesap açma işlemi bile yapabilirsiniz!

Eski Ziraat Bankası Burs Kartları Hayat Kurtaracak!

Ziraat burs kartları kapatıldı mı? sorusunu soranlar için tekrar belirtmek istiyoruz ki bu kartlar kapatılmadı. Sadece burs ödenekleri artık Vakıfbank üzerinden öğrencilere iletilecek. Bu süreçte Ziraat Bankası burs kartınız eğer eskiyse, yenileme hakkınızda var. Bu sayede “Troy” özellikli yeni E-Ticaret harcamalarına uygun yani internetten alışveriş yapan burs kartlarına sahip olabilirsiniz. Bu gibi talepleriniz için 444 0 000 numarasını arayın.

Burs Alan Yeni Üniversite Öğrencileri, Kartınız Hazır!

Üniversiteye yeni gideceklere kart veren bankalar diye aranıp durmaya hiç ama hiç gerek yok. Önceden burs aldığınız bir Ziraat kartınız varsa yaşınız 18’i geçmişse. Bu durumda hemen Ziraat İnternet şubesine giriş yapın ve şifre alın. Sonrasında bu kartın her özelliğini tepe tepe kullanabilirsiniz. Ziraat bankası eski burs kartları son kullanma tarihlerine kadar geçerli olacak. Bu kartları dilerseniz daha da uzatarak kullanabilirsiniz. Ziraat Mobil üzerinden yapılabilecek bazı işlemler:

  • Bakiye sorgulama,
  • Hesap açma,
  • Hesap hareketleri,
  • Para gönderme,
  • Hesaplar arası para gönderme,
  • Birikim hesabı açma.

- Bir önceki yazımız olan Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Neden Çıkar? başlıklı makalemizde Banka neden provizyon vermez? ve Banka provizyon vermedi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *