«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. PTT’NİN YENİ MÜJDESİ “PTT Tüketici Kredisi” HİZMETE SUNULDU

PTT’NİN YENİ MÜJDESİ “PTT Tüketici Kredisi” HİZMETE SUNULDU

Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT AŞ), ilk olarak sadece kurum çalışanları ve emeklilerine sunduğu "Tüketici Kredisi" hizmetini bütün ptt müşterilerine açtı.

PTT'NİN YENİ MÜJDESİ "PTT Tüketici Kredisi" HİZMETE SUNULDU

PTT’NİN YENİ MÜJDESİ “PTT Tüketici Kredisi” HİZMETE SUNULDU

Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT AŞ), ilk olarak sadece kurum çalışanları ve emeklilerine sunduğu “Tüketici Kredisi” hizmetini bütün ptt müşterilerine açtı.
PTT AŞ’nin yaptığı açıklamada, şirketin Aktifbank ile imzaladığı protokol kapsamında, “Tüketici Kredisi” uygulamasının teknik altyapı çalışmalarına geçtiğimiz yıl sonunda başlandığı hatırlatıldı.Şirket tarafından 2010 yılından bu zamana dek yönetilen “PTT Kredi Platformu” ile anlaşmalı olduğu 5 bankaya kredi aracılık hizmeti verdiği söylenen açıklamada, ilk olarak PTT personeli ve emekli maaş müşterilerini kapsayan “Tüketici Kredisi” uygulamasının, yapılan çalışmalar sonunda tüm vatandaşların hizmetine sunulduğu herkese duyurdu.

PTT'NİN YENİ MÜJDESİ "PTT Tüketici Kredisi" HİZMETE SUNULDU
Test süreci ve teknik çalışmaları 3,5 ayda tamamlanan “Tüketici Kredisi” uygulamasının, pilot bölge olarak İstanbul seçildiği söylendi ve devamında şu ifadelere yer verildi:
“Yaygın iş yeri ağıyla hizmet veren PTT AŞ sayesinde, birçok banka şubesinin bulunmadığı yerleşim yerlerinde de tüketici kredisine kolayca ulaşılabilecek. PTT AŞ, 2019 yılı sonuna kadar anlaşma sağlayacağı bankalar üzerinden, yeni kampanyalarla tüm müşterilerine kredi hizmeti sunmaya devam edecek. İhtiyaç sahipleri PTT Tüketici Kredisi’ne, sadece nüfus cüzdanları veya TC kimlik kartlarıyla başvuru yapabilecek. Kredinin ilgili banka tarafından onaylanmasının ardından, kişinin gelir durumunu belgelendirmesiyle kredi işlemi tamamlanmış olacak ve kredi aynı gün verilebilecek. PTT AŞ müşterileri, 60 ay vadeye kadar kredi başvurusu gerçekleştirebilecek.”

- Bir önceki yazımız olan Faizlerde yükseliş yatırımı arttırdı başlıklı makalemizde ENFLASYON KORUMASINDAKİ ÜRÜNLER, GETİRİSİ OLAN ALTERNATİF ve İSTEK SÜRECEK hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *