«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Teknolojini gelişmesi ile ve bankacılık işlemlerinin çoğalması ise kredi kartları ve bankamatikleri daha sık kullanır hale gelindi. İnternetin yaygınlaşması ile hesapların kolay görüntülenebildiği online işlemler, atm ve çağrı merkezleri sayesinde uzun kuyruklu sıraları beklemekten kurtulduk diyebiliriz. Bu sistem sayesinde istenilen işlemler kısa süre içerisinde gerçekleştirilmeye başlandı. Bakiyeleri sorgulama, para transfer işlemleri gibi birçok işlemi kolay yapabiliyoruz. PTT Müdürlüğü işlemlerin daha kolay olabilmesi için uygulamasını gerçekleştirdi.

Bakiye kart sorgulama işlemi kişiler için ne kadar önemli ise işletmeler için de o kadar önemlidir.  PTT kart ile hesap işlemlerinin hepsini görüntülenebilir ve nakit olarak kullanılabilir. İşlemlerin çok yapıldığı ve ödemeler yapılan PTT kartın güncel bakiyesinin hemen öğrenilmesi önem gerektirir. Ptt hizmetlerinden sürekli olarak faydalanıyorsanız eğer, ipç şifre almanız ve internet bankacılığı hesabınız olması gerekmektedir. Bunlar sisteme ulaşmada size kolaylık sağlayacaktır. İnteraktif posta çeki yani İPÇ, banka hesaplarıyla internet sisteminden yapılabilen her işlemi PTT hesabı ile yapılabilen bir işlemdir.

PTT Kart Bakiyesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulunduğunuz yere yakın bir PTT şubesine giderek kart ile ilgili güncel bakiye bilgilerini öğrenebilir, PTT matik ile güncel hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Ptt kart bakiye sorgulama işlemini ptt matikden kart ile giriş yapıldıktan sonra güncel hesap ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Şubeye gitmeden kolay bir yöntem olan PTT atm’leri ile hesap bakiyenizi öğrenin.

PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
PTT kart bakiye sorgulama

Günümüz teknolojinin ilerlemesi ile internet ortamının kullanım sıklığı da artmıştır. İnternet ortamından da sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Nasıl mı? PTT’nin resmi internet sayfasına erişerek “online işlem” menüsüyle hesaplarınızın tümüne ulaşmanız mümkündür. Böylece istediğiniz her yerden internet erişimi sağlayarak hesap kontrollerinizi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sistemi düşündüğünüzden çok daha iyi şekildedir ve risk olmadan kolaylıkla ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Online işlem menüsü en üstte yer alır ve interaktif posta çeki menüsüyle gerçekleştirilir. Sonrasında PTT kart bakiye sorgulama sayfası oluşmaktadır. Müşteri numarası veya TC kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak kolayca hesap bakiyesine ulaşılabilir. Kolayca hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Alo PTT sesli yanıt telefon hizmetleri de diğer kolay bir yöntemdir ve telefondan sorgulama işlemi ile de Ptt kart bakiye sorgulama işlemi adımlarına kolayca ulaşabilirsiniz. 444 17 88 PTT hattı arayarak, kart işlemleri adımını geçtikten sonra açıklamaları beklemeden yada operatörü beklemeden 1 ve 2 numaralarına sırayla basınız. Ve müşteri numarası ve telefon bankacılık şifresi istenecek ve sonrasında kart hesap bakiyesini öğrenebilirsiniz. Bonus kartınız da mevcut ise yine aynı telefon hattı üzerinden açıklamaları ve operatörü beklemeden 1 ve 3 numaraları sırası ile tuşlanarak bakiyenizi öğrenmeniz mümkündür.

 Engelliler için Çağrı Merkezi Ve Şubelerde Kolaylık

Şüphesiz ki teknoloji herkesin hayatını kolaylaştırmaktadır. İşitme ve konuşma engelliler de teknoloji imkanlarının faydalarından sonuna kadar yararlanmaktadır. Görüntülü çağrılar engelliler için tamamen sevindirici bir haberdir. İşaret dilini bilmeyen birine de derdini anlatmak elbette zordur. PTT’nin sisteme getirdiği yenilik ile engellilerin de bu hizmetlerden sonuna kadar faydalanmasını sağlamaktadır. İşaret dilini bilen uzman bir kadro ile hizmet vermektedir.

Konuşma ve işitme engelli müşterilere de PTT farklı ve yeni bir hizmet getirmektedir. Görüntülü çağrı merkeziyle engelli müşterilere hizmet veriyor. Görüntülü çağrı merkezine ulaşmak için 0850 222 17 88 numara üzerinden Ptt kart bakiye sorgulama işlemleri için kolaylık sağlanmaktadır.

Şubeler de ise PTT müdürlükleri yürüyemeyen tekerlekli sandalye kullanan engelli kişiler için kolay işlemlerini yapabilmeleri için ergonomik özellikli otomasyon bankosu tasarlanmıştır.

PTT Kart Nedir ? Nasıl Kullanılır ? linkini tıklayarak, PTT kart çeşitleri ve PTTBank mobil uygulaması ile ilgili ayrıntılı incelememizi okuyabilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde bonus kredi kartı ve garanti kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *