«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler 2019

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler 2019

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler 2019

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler 2019

PEŞİNATSIZ SENETLE ARABA SATAN GALERİLER

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar sonucu artan araba fiyatları vatandaşları zorlamaya başladı. Bu sebeple insanlar araba satın almak için çeşitli yollar arıyorlar. Bu makalemizde peşinat ödemeden nasıl araba satın alabilirsiniz bu konuda sizlere yardım etmiş olacağız.
Peşinat ödemeden araba satan galeriler var mı? Senetle araba almak istiyorum ama ne kadar güvenilir olur bilemiyorum. Araba sahibi olmak herkesin hayallerinde vardır. Ancak günümüz koşullarında kredisiz, peşin ödeme yaparak araba sahibi olmak araba fiyatları nedeni ile oldukça zorlaşmış durumda. Bazı durumlarda ise sicil bozukluğu nedeniyle bankalardan kredi kullanamıyor ve kredi başvurularında olumsuz sonuç alabiliyoruz. Bu sebeple peşinatsız senetle araba satan yerler arayışına girmek en mantıklı seçeneklerden biri oluyor.

Peşinatsız araba satın alabilmek için öncelikle senetle kredi veren yerler hakkında bilgi sahibi olmanız gerek. Ülkemizdeki bütün galeriler senetle araç satışı yapmıyor. Bu yüzden öncelikle senet ile araç satın alabileceğiniz yerleri öğrenmeniz gerekiyor. Sizlere bu yazımızda senet ile araç satın alabileceğiniz yerleri paylaşacağız. İlk olarak yapmanız gereken şey alacağınız arabayı belirlemek. Arabayı seçmeniz lazım çünkü senet ile alacağınız için seçtiğiniz arabanın fiyatlandırması baz alınarak normal fiyatından biraz daha yüksek bir ücreti olacak. Bu gibi durumlarda belirlenen yasal yükümlülükler olmadığı için, her galerici arabaya fiyatını kendisi belirleyebilir.

Örnek verirsek 100.000 TL’lik bir ödeme için sizden 20.000 TL’lik bir ödeme talep edebilir. Çünkü sizden hiçbir bilgi ve belge talep etmeden yalnızca senet karşılığında araba vereceği için bu gibi durumlar normal karşılanır. Keza banka kredilerinde de belirli bir faiz oranları vardır ve bu faiz oranları üzerinden ödeme yaparsınız. Bu sebeple de maalesef senet ile araba alırken Fiyatların normal ücretinden biraz daha fazla olabileceğini bilmeniz gerekiyor.

 

Taksitli araba almak için galeriler ve firmalar senet yapmaktadır. Bu sebeple bilmeniz gereken bilgileri sizlere aktaracağız.◦ Peşinatsız olarak taksitli araba veren galeriler genellikle bankalar gibi sicilinizi bilmek isterler.
◦ Düzenli geliri olan ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapan vatandaşlara kolaylıkla verilmektedir.
◦ Senetle taksitli olarak almak istediğinizde sizin için bir finans kuruluşundan kredi kullandırırlar. ( size aracı olurlar)
◦ Kredi notu düşük olan vatandaşlar için ise tamamen senet ile satış yapılmaktadır.
◦ Fakat bu işlem için araç kasko değerinin %30’una kadarını peşin olarak vermelisiniz.
◦ Kalan tutar ise 48 ay vade ile taksitlendirilmektedir.
◦ İkinci al araçlarda, aracı alan vatandaş taşıtı dilediği ekspertiz firmasına götürerek rapor alabilirler.
◦ Satın aldığınız aracı yedi gün(1.000km) den önce iade edebilirsiniz. (Kullandığınız gün kadar kiralama bedeli alınmaktadır)

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler 2019

◦ Alacağınız yeri iyice araştırıp güvenilir bir firmadan alınız.
◦ Senetli alacağınız aracın piyasa değerinin söylenen değer ile birbirine yakın olmasına dikkat edin.
◦ Yüksek tutarda peşinat isteyen firmalar yerine olabildiğince daha az peşinat isteyen firmalar bulmaya çalışın.
◦ Senet alışverişimizde banka yoluyla yapmaya özen gösterin.
◦ Ödeme yaptıkça bankanızda bulunan senetlerinizi geri alın.
◦ Araç almak istediğiniz film onun tüketici kanunlarına uygun olup olmadığını anlamak için sözleşmelerinin olup olmadığına bakınız.
◦ Toplu bir ödeme yapmak istediğinizde veya aracı başka birine satmak istediğinizde, firmanın size toplam ödeme üzerinden bir indirim uygulayabilme özelliğinin olup olmadığına dikkat edin.
◦ Aldığınız araca ait faturanın tam tutarında kesilmiş olmasına dikkat edin.

◦ Wowwo firması: Yeşil Holding tarafından kurulmuş bir firmadır ve senetle araba satışı yapmaktadır. Bu firmada peşinat talep ediliyor olsa bile, araç yaşına göre bu peşinat oranı oldukça değişiklik gösteriyor. Örneğin yaşı yüksek bir araç satın almak istediğinizde sizleri oldukça düşük peşinat imkanları sunuyorlar ve neredeyse peşinatsız araba almış oluyorsunuz. Wowwo hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz iletişim numarası: 0212 709 81 81

◦ Otovadeli: Otovadeli firması da aynı Wowwo gibi senet ile araba hizmeti veren bir firmadır. 36 ay’a varan taksit seçenekleriyle senet karşılığında peşinatsız araba sahibi olabilirsiniz. Diğer firmaya nazaran showroom ve satış kanalı imkanları kısıtlı olan bir firmadır bu sebeple iletişime geçmeden aracınıza karar vermeniz önemli olacaktır.

◦ Birarabam: Birarabam firması, ” Bir arabam olsun diyorsan iletişime geç” sloganı ile yola çıkmış ve senet ile araç satan firmalardan biridir. Diğer firmalara nazaran sektöre yeni giriş yapmış olması, çeşitli kampanyaları sizlere rahatlıkla sunacak anlamada taşıyabilir.

Peşinatsız senet ile araba alımında rehin olur mu?
Elbette, aynı taşıt kredilerinde olduğu gibi senet ile araç satışında da aracı tahsis eden firma, kendini güvence altında tutabilmek için araca rehin koyacaktır. Bu aşamada elden gelen bir şey olmadığı gibi bu durum gayet normal olarak karşılanmaktadır. Senetle bile satın alsanız ödememe ihtimaline karşılık bu firmalar kendilerini güvenceye alabilmek için senetlerde yazan vade tarihi bitimine kadar aracı kendi bünyeleri altında rehin tutacaklardır.

◦ Letgo
◦ Sahibinden
◦ Wowwo
◦ Otovadeli

- Bir önceki yazımız olan HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019 başlıklı makalemizde HELAL KREDİ VEREN BANKALAR ve Helal Kredi Veren Bankalar Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Kemal

    Sahibinden sitesinde güvenlik o kadar yok. Ama wowwo gerçekten çok iyi bir site.