«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Peşinat Ödemeye Gerek Kalmadan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinat Ödemeye Gerek Kalmadan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinat Ödemeye Gerek Kalmadan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız araba kredisi günümüzde araç almak isteyenlerin ilk aşamada aradıkları kredi türüdür. Bu konuda resmi gazetede yayınlanan mevzuat içerisinde araç kredilerinde peşinat kuralları oldukça sert kurallarla belirlenmiştir. Bu nedenle bankaların peşinatsız araç kredisi şeklinde verdikleri hizmetleri bulunmamaktadır. Yine de peşinatsız bir şekilde araç sahibi olmak için uygun kredi imkanları vardır. Günlük yaşantımızda araba temel ihtiyaç halini alırken, belli miktar parası olanlar için yatırım amacıyla da sahip olunabilir.

Peşinatsız Araba Kredisi Nasıl Alınır?

Araba alırken kredi kullanmak oldukça mantıklı bir hamledir. Peşinatsız bir şekilde araç kredisi almanın 3 adet yöntemi vardır. Bu yöntemler arasında en çok bilineninden en az bilinenine doğru siz değerli okurlarımız için bir araç kredisi rehberi oluşturacağız. İlk olarak kanun bu konuda bankalara ne diyor onun mantığını anlatalım. Devlet resmi gazetede yayınladığı araç kredisi hakkında ki bildiride aynen şu husustan bahseder.

Eğer alacağınız arabanın fatura veya noter de gösterilen bedeli 50.000 liranın altında ise siz bu aracın fiyatının %70’inin altında kalan kısmın tamamını maksimum kredi tutarı kabul etmekle birlikte bu araca makul seviye kredi kullanabilirsiniz. Ancak alacağınız araba tam olarak 50.000 lira değerinde ise bu aracın fatura fiyatı üzerinden %70 oranında kredi kullanabilirsiniz. Eğer alacağınız araç 50.000 lira tutarının üzerinde ise bu durumda aracın fatura fiyatının sadece yarısı ederince kredi kullanabilirsiniz. Kısacası devlet parası olan araba alsın diyor. Parası olana da oldukça büyük kredi imkanları tanımıyor. Gelin şimdi bu yöntemleri inceleyelim.

Peşinat Ödemeye Gerek Kalmadan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?
peşinatsız araba kredisi

 Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız araba kredisi veren bankalar diye bir listeyi siz değerli okurlarımıza sunmayı çok isteriz ancak yapılan son düzenleme ile bu durum ortadan kalktı. bu nedenle sizlere önerebileceğimiz 3 adet kredi yöntemiyle peşinat ödemeden araba sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemlerin birisinde daha önce aldığınız bir aracın halen elinizde olması gerekiyor. Diğerinde ise kredi notunuzun yerinde ve güzel olması gerekiyor. Aynı şekilde son olarak sunacağımız yöntemde de kredi notunuzun iyimser bir seviyede olması gerekmektedir. Hemen bu yöntemleri anlatalım.

  • Takas Yöntemi İle Peşinatsız Araç Kredisi Fırsatları: Sıfır veya ikinci el araç satış hizmeti veren kurumlardan herhangi birine gittiğinizde altınızda bir araç varsa bu aracın makul bedelini alıcı tarafından peşinat olarak gösterip peşinatlı olsa dahi eski aracınızın bu bedeli karşıladığı bir peşinatsız araç kredisine sahip olabilirsiniz. Bu konuda birçok esneklik tanıyan kurum bulunmaktadır.
  • Kurumsal Kredi İmkanları İle Peşinatsız Araç Kredisi Fırsatları: Peşinatsız araba kredisi almak için oldukça mantıklı ve diğerlerine göre oldukça çıkarlı bir yöntem olan bu kredi yöntemi araba sahibi olmak isteyenlere oldukça büyük kolaylıklar sağlıyor. İkinci el veya sıfır araba satan kurumlar ve sıfır arabada markalar müşterilerine kimi zaman %0 faiz oranlarına kadar inebilen araç kredileriyle araç sunuyorlar. Sizlerde kredi notunuz bu gibi durumlara elverişli ise hemen gidip araç sahibi olmak için başvuruda bulunabilirsiniz.
  • İhtiyaç Kredisi İle Peşinatsız Araç Kredisi Fırsatları: Eğer kredi notunuz ihtiyaç kredilerine cevap verebilecek kadar yüksekse ve ödeme gücünüz de bu gibi hamleler için yeterliyse ihtiyaç kredisi çekerek bu parayı araç için kullanabilirsiniz. Kredi notunuz ve diğer maddi olanaklarınız bu gibi bir ekonomik harekete elverişli görünürse bu krediyi alacağınız arabanın üzerine ipotekli şekilde alarak gerekli masraf ve yaptırımlardan da kurtulabilirsiniz. Bu sayede kendinize ait bir peşinatsız araç kredisi fırsatı oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise sıfır veya ikinci el bir arabaya sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yukarıda tüm ayrıntılarıyla sizlere sunduğumuz 3 adet kredi imkanı arasında size en uygun olanını seçtikten sonra kolaylıkla araç sahibi olabilirsiniz. Bizlerin sizlere bu üç seçenek arasında önereceği en uygun kredi seçeneği kurumlar tarafından sıfır veya ikinci el araç alımlarında uygulanan uygun kredi olanaklarıdır. Araç sahibi olmak günümüzde hemen her türlü insanın hak ettiği bir lüks değil ihtiyaçtır. Sizde bu lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelen ayrıcalıktan faydalanın.

 

- Bir önceki yazımız olan Bankalar Kredi Limitlerini Nasıl Belirliyor? başlıklı makalemizde kredi hesaplama ve kredi hesaplama yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *